Większa oferta IKZE – powstaje DFE Pekao

Pekao PTE

Pekao Pioneer PTE otrzymało od KNF-u zgodę na powołanie DFE Pekao. Nowy podmiot będzie oferować m.in. konta służące do gromadzenia środków na prywatną emeryturę. To 23. taki podmiot na rynku.

Grupa Pekao postanowiła zwiększyć swoje zaangażowanie na rynku produktów III-filarowych. Pekao Pioneer PTE wystąpiło więc do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o pozwolenie na utworzenie Dobrowolnego Fundusz Emerytalnego Pekao. Nowy podmiot zajmie się prowadzeniem kont IKE oraz IKZE.

Oferta DFE Pekao

Regulator jednogłośnie zaakceptował statut DFE Pekao, co jest równoznaczne z wydaniem zgody na utworzenie organizacji. Teraz fundusz oczekuje na wpis do rejestru prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Warszawie (nastąpi to za kilka tygodni). Funkcję depozytariusza DFE pełnić będzie Bank Handlowy w Warszawie

DFE Pekao dołącza do działającego już w segmencie IKZE podmiotu włoskiej grupy UniCredit, tj. Pioneera Investments TFI. To ostatnie oferuje IKZE pod postacią jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych.

Dobrowolny Fundusz Emerytalny Pekao pobierać będzie 2,5 proc. od składki i 2,6 proc. rocznie za zarządzanie. Po przekroczeniu salda 10 tys. zł  kolejne transfery będą przyjmowane bezprowizyjnie. Szefostwo funduszu nie wyklucza również okresowych promocji.

Dystrybucja produktu odbywać się będzie przez placówki Banku Pekao oraz elektronicznie. Sprzedaż IKE planowana jest w przyszłości.

Powstanie nowego gracza powiększa rynek IKZE do 23 firm. Wśród nich dominują TFI, zakłady ubezpieczeniowe i właśnie DFE prowadzone przez PTE. S sumie już osiem PTE sprzedaje produkty z III filaru. Sprawdź wyniki IKZE w DFE.


Maciej Kusznierewicz || www.kusznierewicz.eu 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.