Prześwietlamy „OKO” ING Banku Śląskiego

W ramach promocji instytucja z lwem proponuje atrakcyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Oferta ma jednak swoje ograniczenia, bo np. dotyczy jedynie nowych klientów albo nowych środków, a odsetki wypłacane są dopiero po upływie bonusowego okresu.

[more]

 

Standardowo na koncie oszczędnościowym ING Banku Śląskiego można zarobić 3-4,55 proc. miesięcznie w skali roku – w zależności od wersji rachunku i zdeponowanej kwoty. Teraz odsetki wzrosły do 5,5 proc. By je otrzymać, konsument musi zawrzeć umowę dot. prowadzenia Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus (obecni klienci) lub Bonus na start (nowi).

 

Obecni klienci

 

W pierwszej wersji podwyższone odsetki dotyczą tylko nowych środków (ulokowanych po 19OKO ING września br., te „stare” są oprocentowane standardowo) oraz salda do 500 tys. zł i są wypłacane po zakończeniu umowy, tj. po 23 stycznia 2013 r. Rachunek na promocyjnych warunków można otworzyć do końca obecnego roku. Dodatkowym warunkiem naliczenia bonusowego oprocentowania jest utrzymanie 23 stycznia 2013 r. salda wyższego do stanu z 19 września br.

OKO Bonus mogą otworzyć klienci indywidualni oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Zaletą produktu są darmowe i nielimitowane przelewy wewnętrzne (na rachunek w ING) wykonywane przez internet. W przypadku wypłat realizowanych telefonicznie albo w oddziale darmowy jest jedynie pierwszy transfer. Każdy następny kosztuje 6-10 zł. Niższa opłata dotyczy osób posiadających ROR w banku ING, a wyższa – pozostałych konsumentów. Bez prowizji można też przelać pieniądze jeden raz w miesiącu na rachunek w obcym podmiocie.

 

Nowi klienci

 

Tym, którzy jeszcze nie oszczędzają w instytucji kierowanej przez Małgorzatę Kołakowską, bank proponuje 5,5 proc. w skali roku dla wszystkich środków przez cztery miesiące od dnia uruchomienia konta oszczędnościowego. Dla salda przekraczającego 100 tys. i nie wyższego niż 500 tys. oprocentowanie wynosi 5,75 proc. Sęk w tym, że bonusowe odsetki dopisywane są dopiero po upływie promocyjnego okresu, czyli po 120 dniach. Co miesiąc bank kapitalizuje natomiast zdeponowaną kwotę kuponem standardowym, czyli 3,5-3,75 proc. w zależności od salda. By skorzystać z promocji ING, nie trzeba w nim uruchomiać ROR-u.

Zasady wypłat i transferów są takie same jak dla obecnych klientów, czyli: nielimitowane i darmowe przelewy przez internet na konto wewnętrzne, płatna 6-10 zł druga i następna operacja realizowana w oddziale i przez infolinię oraz na rachunek poza ING.

 

ING a konkurencja

 

Biorąc pod uwagę wysokość oprocentowania nominalnego, OKO w wersji bonusowej jest obecnie piątym pod względem atrakcyjności rachunkiem na rynku. Tyle samo, ale na nieco innych zasadach, płacą w DnB Nord i BNP Paribas. Prowadzi mSaver mBanku, który nowym konsumentom oferuje 9 proc. (obecnym – 7 proc.) w skali roku dla salda nie wyższego niż 10 tys. zł (promocja trwa przez pół roku od momentu przystąpienia do programu, czego można dokonać do 31 grudnia br.).

 

bank

proc.

ROR

kapitalizacja

max saldo [zł]

Koszt przelewu wewn.* [zł]

mBank (mSaver)

9%

Tak

miesięczna

10000

5

Deutsche Bank (db Konto Oszczędnościowe 24h)

8,1%

Tak

dzienna

10000

10

Bank Millennium (Konto Oszczędnościowe)

6,5%

Tak

miesięczna

25000

7,5

BGŻ Optima (konto oszczędnościowe)

5,8%

Nie

miesięczna

0

DnB Nord (konto oszczędnościowe)

5,5%

Nie

miesięczna

0

BNP Paribas (Konto Więcej oszczędnościowe)

5,5%

Tak

dzienna

15000

0

ING BŚ (Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus)

5,5%

Nie

miesięczna/na koniec umowy

500000

0

* – przez internet, po wyczerpani limitu darmowych przelewów w miesiącu

 

Maciej Kusznierewicz || dziennikarz niezależny i copywriter 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.