Prześwietlamy Konto Oszczędnościowe Banku Millenium

Darmowe wpłatomaty Euronetu dla klientów Banku Millennium
fot. Bank Millennium

Bank Millenium postanowił włączyć się w walkę o pieniądze ciułaczy. Stawka 6,5 proc. na koncie oszczędnościowym jest obecnie drugą pod względem wysokości na rynku. Oferta ma jednak swoje haczyki.

Dotąd instytucja kierowana przez Bogusława Kotta proponowała na koncie oszczędnościowym – w zależności od wariantu konta i wielkości zdeponowanej kwoty – 3,65-4 proc. w skali roku, co plasowało ją w środku rynkowej stawki. Od 28 września daje 6,5 proc. w skali roku w ramach promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym”.

Ograniczenia konta oszczędnościowego Banku Millennium

Podwyższone oprocentowanie dotyczy jednak tylko nowych środków, tj. wpłaconych nie wcześniej niż 28 września, oraz kwoty nie wyższej niż 25 tys. zł. Dla kwot z przedziału 25-100 tys. odsetki wyniosą 5,5 proc., natomiast dla 100 tys. i wyższej sumy – 5 proc. Odsetki naliczane są w cyklu miesięcznym.

Promocyjna stawka obowiązuje jedynie przez trzy miesiące od daty otwarcia konta, co musi nastąpić najpóźniej 31 grudnia br. Jeśli więc założymy tego dnia rachunek i zasilimy go, to podwyższone oprocentowanie będzie trwać do końca marca 2013 r.

Konto oszczędnościowe w millennium bank

By skorzystać z oferty, trzeba w Banku Millennium założyć ROR, co obniża atrakcyjność przedsięwzięcia. Trzeba jednak przyznać, że bank proponuje korzystny dla klienta wachlarz rachunków podstawowych.

Przykładowo Dobre Konto jest darmowe przy zasilaniu go co miesiąc min. 1 tys. zł. Do tego zapewnia ono darmowe przelewy i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Karta do niego jest bezpłatna, jeśli wykonamy nią w miesiącu min. jedną operację bezgotówkową.

Do mocnych stron tego ROR-u należy także program  money-back (zwrot 3 proc. miesięcznie od kwoty wydanej na zakupy w marketach, sklepach spożywczych i na stacjach paliw).

Wracając do konta oszczędnościowego, jego minusem jest też wysokość prowizji za wypłatę środków. W miesiącu przysługuje nam tylko jeden darmowy transfer na rachunek powiązany, natomiast za każdy następny zapłacimy aż 7,5 zł.

Gdzie otworzyć najlepsze konto oszczędnościowe?

Obecna oferta Banku Millenium sytuuje go na drugim miejscu na rynku pod względem wysokości oprocentowania. Aktualną czołówkę przedstawia poniższa tabela. Szczegóły rankingu znajdują się tutaj.

Bank

proc.

ROR

kapitalizacja

Max saldo (zł)

Koszt przelewu wewn. (zł)*

Deutsche Bank

8,1%

Tak

dzienna

10 000

10

Bank Millennium

6,5%

Tak

miesięczna

25 000

7,5

BGŻ Optima

5,8%

Nie

miesięczna

bez limitu

bez limitu

DnB Nord

5,5%

Nie

miesięczna

bez limitu

bez limitu

BNP Paribas

5,5%

Tak

dzienna

15 000

bez limitu

* — po wyczerpaniu limitu darmowych przelewów w miesiącu

Maciej Kusznierewicz || dziennikarz niezależny i copywriter  

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.