Promocyjne konto oszczędnościowe BGŻ Optima pod lupą

6,3 proc. to aktualnie trzecia oferta na rynku. Depozyt wyróżnia się też stosunkowo wysokim saldem, od którego naliczane są odsetki, oraz darmowymi przelewami na rachunek w innym banku. Największy mankament to krótki czas obowiązywania.

[more]

 

Internetowe ramię BGŻ podwyższyło oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do 6,3 proc. Z oferty mogą skorzystać obecni oraz nowi konsumenci. Minusy? Promocja trwa do 4 lutego 2013 r. i obejmuje środki do 40 tys. zł., a w przypadku tych, którzy już oszczędzają w tym banku – tylko nowe kwoty, wpłacone po 27 października br.

O zmianach i nowych stawkach obowiązujących od 5 lutego 2013 r. na koncie BGŻ Optima przeczytasz tutaj

 

Dla kogo i na jakich warunkach?

 

Mimo tych ograniczeń propozycja instytucji kierowanej przez Piotra Grzybczaka należy dokonto oszczędnościowe BGŻ Optima najlepszych na rynku, bo choć u dwóch konkurentów odsetki są wyższe, to jednak dopuszczalne – saldo niższe. Z rynkowej czołówki tylko Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego pozwala na korzystnym procencie ulokować więcej niż BGŻ Optima – 0,5 mln zł.

Dla środków powyżej 40 tys. zł wysokość kuponu wynosi 5,8 proc., ale to również jest promocyjna stopa procentowa. Pierwotnie miała ona obowiązywać do końca br., lecz czas jej trwania został wydłużony także do 4 lutego (standardowo wynosi ona 4,6 proc.). Kupon z odsetkami 6,3 proc. obejmuje Rachunek Główny, natomiast Rachunki Celowe (maksymalnie trzy) oprocentowane są na 5,8 proc.

By skorzystać z najwyższego oprocentowania (6,3 proc.), saldo konta oszczędnościowego (i ewentualnie lokat terminowych) w okresie promocyjnym musi być wyższe niż przed 28 października 2012 r. Wymóg ten nie dotyczy osób, które stały się klientami BGŻ Optima po tej dacie. Kapitalizacja następuje w cyklu miesięcznym.

Posiadaczowi rachunku przysługuje nieograniczona liczba darmowych przelewów z konta na rachunek powiązany prowadzony w innej instytucji. Poza tym może on otwierać lokaty oraz kupować jednostki 20 funduszy inwestycyjnych oferowanych przez bank w imieniu czterech TFI. W portfelu BGŻ Optima znajdują się papiery różnego typu: bezpieczne, mieszane, agresywne, absolutnej stopu zwrotu, działające na rynku polskim i za granicą.

 

Co słychać u konkurencji?

 

Biorąc pod uwagę jedynie nominalną wysokość odsetek, BGŻ Optima plasuje się na trzecim miejscu na rynku depozytów oszczędnościowych, gdyż w międzyczasie spadła atrakcyjność konta Deutsche Banku PBC. Jeszcze kilkanaście dni temu oferował on 8,1 proc. Teraz kupon jest niższy o 2,1 pkt proc. Szczegóły w tabeli.

Dokładne omówienie każdego z produktów (w tym ich ograniczenia i wymagania szczególne) zostały omówione w innych tekstach – dotrzesz do nich, klikając w link (w nazwie danego konta).

 

Bank (nazwa produktu)

proc.

ROR

kapitalizacja

max saldo [zł]

Koszt przelewu wewn.* [zł]

mBank (mSaver)

9%

Tak

miesięczna

10000

5

Bank Millennium (Konto Oszczędnościowe)

6,5%

Tak

miesięczna

25000

7,5

BGŻ Optima (konto oszczędnościowe)

6,3%

Nie

miesięczna

40000

0

Deutsche Bank PBC (db Konto Oszczędnościowe 24h)

6,0%

Tak

dzienna

10000

10

DnB Nord (konto oszczędnościowe)

5,5%

Nie

miesięczna

0

BNP Paribas (Konto Więcej oszczędnościowe)

5,5%

Tak

dzienna

15000

0

ING BŚ (Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus)

5,5%

Nie

miesięczna/na koniec umowy

500000

0

* – przez internet, po wyczerpani limitu darmowych przelewów w miesiącu

 

BGŻ Optima wystartował niemal równo rok temu – 16 listopada 2011 r. Jego szefowie zakładali, że w ciągu 30 miesięcy uda im się pozyskać 100 tys. klientów i 2,5 mld zł depozytów. Tymczasem kwotę tę bank zebrał już w czerwcu br. (plan przewidywał, że na koniec 2012 r. będzie to 1,75 mld zł). Liczba osób korzystających z jego usług sięgnęła 56 tys.

Co dalej? – Naszym najważniejszym celem strategicznym jest bycie najlepszym internetowym bankiem oszczędnościowym – wyjaśnia Karolina Sudwoj-Nogalska, dyrektor Departamentu Marketingu w BGŻOptima. –  Dalej będziemy zachęcać kolejnych klientów do oszczędzania, wprowadzając nowe, ciekawe rozwiązania i oferując konkurencyjnie oprocentowane.

 

Maciej Kusznierewicz || dziennikarz niezależny i copywriter

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.