W jakim banku otworzyć konto oszczędnościowe w lipcu 2013?

Najzyskowniejsze konta oszczędnościowe w styczniu 2024 i lipcu 2024
Fot. Nattanan Kanchanaprat || pixabay.com

Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe w lipcu 2013 znajdziemy w BPH. Jednak wpłacimy tam nie więcej niż 50 tys. zł. Jeśli dysponujemy większą kwotą, atrakcyjniejszym rozwiązaniem może być oferta Alior Banku lub BGŻ Optima albo Meritum Banku.

W porównaniu z czerwcem na rynku nie zaszły większe zmiany poza cięciami stawek przez niektóre instytucje. Skład czołówki jest mniej więcej taki sam jak przed miesiącem. Mieszczą się w niej: BPH, Deutsche Bank, Bank Millennium, Citi Handlowy, Alior Bank, Meritum Bank, BGŻ Optima, ING Bank Śląski i BNP Paribas.

Konto oszczędnościowe w lipcu 2013 bez limitu wpłat

Gdzie warto ulokować pieniądze na początku wakacji, jeśli wolimy bezpieczny i pewny procent? Wszystko zależy od tego, jaką kwotę dysponujemy albo ile chcemy uzbierać.

składka na BFG w 2021 i emerytura z IKE
fot. NBP

Ma to znaczenie, ponieważ większość banków dla swoich najwyższych stawek ustanawia limity sald (szczegóły w tabeli). Po ich przekroczeniu oprocentowanie środków mocno spada. Ze ścisłej czołówki jedynie Alior Bank, BGŻ Optima oraz Meritum Bank nie stawiają ograniczeń w tej kwestii – płacą tyle samo bez względu na wysokość zdeponowanych kwot.

Inne podejście panuje w ING Banku Śląskim oraz Toyota Banku. Tam stawka rośnie wraz z odkładanymi środkami. Bank z lwem w logo normalnie oferuje 3,5 proc., ale dla kwot z przedziału 100-500 tys. zł podwyższa kupon do 3,7 proc.

Jeszcze więcej, bo 3,75 proc., daje niewymieniony w zestawieniu Toyota Bank. Na takie oprocentowanie mogą liczyć klienci, którzy zdeponują w firmie kierowanej przez Piotra Judę co najmniej 50 tys. zł. Przy niższym saldzie odsetki mieszczą się w przedziale 2,2-3 proc.

Sprawdzaj warunki promocji konta oszczędnościowego

Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe w lipcu 2013 proponuje BPH. Sęk w tym, że jest ono dostępne jedynie dla posiadaczy ROR-u o nazwie Maksymalne Konto, którego prowadzenie kosztuje aż 14,99 zł. Na szczęście opłaty można uniknąć w przypadku zapewnienia wpływów w wysokości min. 7,5 tys. zł.

Wysoki – jak na współczesne realia – procent daje Alior Bank. Dotyczy to jednak tylko nowych klientów. Reszta może liczyć na dużo niższe oprocentowanie wyliczane ze wzoru: WIBID 1M z 10. dnia poprzedniego miesiąca pomniejszony o 0,1 p.p. (2,55 proc.). Plusem oferty jest brak limitu odkładanej kwoty i brak konieczności otwierania ROR-u. Podwyższone odsetki naliczane są przez trzy miesiące od zawarcia umowy. Później obowiązuje standardowy kupon.

Porównanie ofert kredytu gotówkowego
fot. materiały reklamowe

Również 4 proc. otrzymamy w Banku Millennium i Citi Handlowym, ale w obu przypadkach są to promocyjne, ograniczone czasowo, warunki. W instytucji kierowanej przez Bogusława Kotta bonus można otrzymać, otwierając konto do 7 lipca (wtedy zagwarantujemy sobie stawkę na trzy miesiące). Później odsetki spadną do 2,25-2,75 proc. w zależności od ulokowanej sumy.

W Citi Handlowym podwyższone oprocentowanie obowiązuje do końca miesiąca. Po tej dacie wyniesie 3,5 proc. Uwaga! Bank zarządzany przez Sławomira Sikorę każe sobie płacić za możliwość odkładania na koncie oszczędnościowym aż 30 zł miesięcznie. Ma to zmotywować klientów do aktywnego korzystania z ROR-u i karty, czyli zasilania konta osobistego kwotą co najmniej 1,5 tys. zł albo wydawania plastikiem minimum 500 zł. Poza tym spółka-córka Citibanku nie nalicza odsetek za miesiąc, w którym nastąpiła wypłata oszczędności.

Najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w lipcu 2013 r.

l.p.

bank (rachunek)

proc.

max saldo

[zł]

bezpłatne przelewy w miesiącu

koszt następnego przelewu [zł]

wymagany ROR

gwarancja oproc.

1.

BPH

(Pracowite Konto Oszczędnościowe)

4,15%1

50 000

2

7,99

tak

brak

2.

Alior Bank

(Konto oszczędnościowe)

4%2

bez limitu

1

5

nie

3 miesiące

Bank Millennium

(Konto Oszczędnościowe)

4%3

50 000

1

7,5

tak

3 miesiące

(promocyjne konto można otworzyć do 7 lipca br.)

Citi Handlowy

(konto SuperOszczędnościowe)

4%4

30 000

3

9

tak

31 lipca

Deutsche Bank PBC

(db Konto Oszczędnościowe 24)

4%

10 000

1

10

tak

brak

3.

BGŻ Optima

(Konto Indywidualne)

3,6%

bez limitu

bez limitu

nie

11 lipca

Meritum Bank

(Konto Oszczędnościowe)

3,6%

bez limitu

bez limitu

tak

31 lipca

4.

ING Bank Śląski

(Otwarte Konto Oszczędnościowe)

3,5%5

100 000

bez limitu

tak

4 miesiące

dla obecnych klientów: do 2 października

BNP Paribas

(konto WIĘCEJ oszczędnościowe)

3,5%

15 000

bez limitu

tak

1 miesiąc

Opracowanie: ObiektywneFinanse.pl || Stan na 1.07.2013

1 – tylko dla posiadaczy ROR-u o nazwie Maksymalne Konto (prowadzone jest bezpłatnie przy wpływach 7,5 tys. zł, niespełnienie tego warunku skutkuje naliczenie opłaty 14,99 zł)

2 – dla nowych klientów, dla pozostałych wyliczane jest ze wzoru: WIBID 1M – 0,1p.p., czyli obecnie 2,48%

3 – dla nowych środków

4 – za miesiąc, w którym nastąpi wypłata, odsetki nie są naliczane.

5 – dla nowych klientów, którzy zdeponują kwotę z przedziału 100-500 tys. zł, oprocentowanie wynosi 3,7%


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.