Wreszcie doceniają lojalność wobec banku

Na przekór rynkowemu trendowi Toyota Bank i Raiffeisen Polbank postanowiły wystartować z nowymi programami moneyback. Pierwszy pozwala odzyskać 8 proc. kosztów paliwa. Drugi nagradza za wierność – zwiększa wysokość premii wraz ze stażem klienta.

[more]

 

Najpóźniej od połowy przyszłego roku zaczną obowiązywać nowe stawki interchange (0,5 proc. zamiast 1,3 proc.), czyli płacone przez punkty akceptujące karty płatnicze na rzecz banków, właścicieli terminali i organizacji płatniczych prowizje od każdej transakcji dokonanej tymi instrumentami. Mówi się, że to gwóźdź do trumny wszelkich programów premiowych prowadzonych przez instytucje finansowe. To właśnie z tych opłat finansowane są bonusy typu moneyback, darmowe konta osobiste, bezprowizyjne bankomaty.

Ostatnio likwidację zwrotu części wydatków dokonanych kartą debetową podpiętą pod niektóre rachunki zapowiedziały: Bank Millennium, BPH, BZ WBK. Jakiś czas temu możliwość odzyskania części wydatków zlikwidował Meritum Bank.

 

Tankujesz – kasujesz

 

Niektórzy jednak postanowili – ku uciesze klientów – pójść pod prąd. Oto Toyota Bank i Raiffeisen Polbank ogłosiły uruchomienie nowych kont z moneybackiem.

Na początku grudnia Toyota Bank wprowadził do oferty Konto Jedyne z 8-proc.moneyback w Toyota Bank zwrotem za paliwo. Z dostępnego do końca 2014 r. bonusu mogą skorzystać nowi klienci banku, którzy – oprócz tego, że otworzą nowy ROR – wyrażą zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych od banku i jego partnerów, podadzą dane swojego samochodu (marka, rok produkcji, rok zakupu) oraz wykonają w miesiącu kartą „Transakcje Petrol” przynajmniej trzy operacje bezgotówkowe na kwotę min. 39 zł każda w punktach innych niż stacja benzynowa.

Miesięcznie można odzyskać do 50 zł, czyli do końca trwania programu – 650 zł. Poza tym beneficjent otrzyma darmowe ubezpieczenia Moto i Travel, w ramach których przysługuje mu m.in. holowanie zepsutego pojazdu, dostarczenie paliwa, pokrycie kosztów transportu i leczenia w razie wypadku.

Konto Jedyne kosztuje 2,49 zł miesięcznie, ale opłaty można uniknąć, wydając darmową kartą 400 zł. Posiadaczowi przysługują trzy bezprowizyjne wypłaty z bankomatów, każda kolejna kosztuje 4,5 zł.

Przypomnijmy, że Toyota Bank w przeszłości prowadził już podobne akcje. Krąg ich uczestników był jednak ograniczony, np. do posiadaczy aut produkowanych przez japoński koncern. Od marca br. podmiot prowadzi też inny program lojalnościowy – „Premia za pensję”. Polega on na tym, że po spełnieniu warunków bank potraja odsetki na koncie osobistym. Aktualnie można w ten sposób otrzymać 1,5 proc. od salda nie większego niż 6 tys. zł.

 

Im dłużej, tym więcej

 

Nowy program lojalnościowy w Raiffeisen Polbanku skierowany do przyszłych iMoneyback w Raiffeisen Polbank obecnych kontrahentów ruszy z początkiem 2014 r. Austriacka instytucja będzie nagradzać za wierność. Wysokość zwrotu od wydatków dokonanych kartą do Konta Wygodnego oraz premii za przelewanie min. 1 tys. zł pensji będzie się zwiększać wraz ze stażem konsumenta w banku.

Po trzech miesiącach otrzyma on 1 proc. moneybacku (max 15 zł miesięcznie), a kwota tytułem poborów zostanie zwiększona o 1 proc. (max 40 zł kwartalnie). Kwartał później spełniający warunki klient będzie mógł skasować od banku w ramach każdej z nagród po 2 proc. Po następnych trzech miesiącach wysokość premii za pensję i od wydatków kartą podskoczy do 3 proc.

Za ROR o nazwie Konto Wygodne zapłacimy 8 zł, za plastik do niego – 6 zł. Obie prowizje są do uniknięcia. Wystarczy odpowiednio: wpływ 1,5 tys. zł i sześć transakcji bezgotówkowych. Wypłaty z bankomatów Euronetu nie są obciążane opłatą, pozostałe – 8 zł.

 

Gdzie jeszcze istnieje moneyback?

 

Obecnie programy premiowe pozwalające odzyskać część wydatków poniesionych kartą debetową funkcjonują na różnych zasadach m.in. w:

 • Alior Banku (Konto Rozsądne),

 • Alior Sync (konto osobiste),

 • BZ WBK (Wydajesz&Zarabiasz, Konto Na Obcasach, konto Avocado, akcja „Zakupy Mobilne” w aplikacji BZWBK24mobile),

 • Eurobanku (konto online, konto prestige, konto classic),

 • Banku Millennium (Dobre Konto, Konto Internetowe),

 • Getin Banku (aplikacja iKASA w Biedronce, zakup paliwa, Konto Słoneczne),

 • Getin Online (Konto Tanie Zakupy, Konto Muzyczne),

 • BGŻ (Konto Plus z programem „Premia+”),

 • Toyota Banku (Konto Osobiste lub Konto Wspólne w programie „Premia za pensję”),

 • Bank Pocztowy (Pocztowe Konto Nestor w programie „Pocztowy60+”),

 • BPH (rachunek Lubię to! Konto z programem „Kulturalne 5%”).

 • BNP Paribas (Konto Dobrze Dobrane, dostępne będzie od stycznia)

Moneyback na karcie kredytowej dostępny jest m.in. w BNP Paribas, Citi Handlowym, Raiffeisen Polbanku i Santander Consumer Banku.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.