Raiffeisen Polbank przedłuża promocję na koncie oszczędnościowym

Instytucja kierowana przez Piotra Czarneckiego dalej kusi najwyższymi na rynku odsetkami na rachunku oszczędnościowym. Nowym klientom, którzy założą też ROR, bank będzie do końca kwietnia naliczać 4 proc. od kwoty nieprzekraczającej 20 tys. zł.

[more]

 

Pierwotnie promocja polegająca na podwyższeniu oprocentowania nowy klientom na Koncie Lokacyjnym Plus miała się skończyć 31 stycznia. Austriacka instytucja postanowiła ją jednak przedłużyć do końca marca br. i zapowiedziała, że po tym terminie może to zrobić po raz kolejny.

Bonusowe odsetki, czyli 4 proc. w skali roku dla kwoty nie większej niż 20 tys. zł, będą obowiązywać do końca kwietnia br. Nadwyżka ponad dopuszczalne saldo będzie mieć kupon w wysokości 1,5 proc.

 

Warunki promocji na Koncie Lokacyjnym Plus

 

Z oferty mogą skorzystać nowi klienci. Chodzi o osoby, które przed 3 lutego br. nie korzystały z usług banku (nie były stroną żadnej umowy). Oznacza to, że dłuższy czas naliczania wyższych odsetek nie obejmie tych kontrahentów, którzy dali się namówić Raiffeisen Polbankowi na konto we wcześniejszych edycjach promocji.

Co należy zrobić, żeby otrzymać 4 proc. na koncie oszczędnościowym prowadzonym przez polski oddział austriackiego podmiotu?

Konto Lokacyjne Plus w Raiffeisen Polbank

1. Założyć ROR. Do wyboru mają trzy taryfy, tj. konto:

  • Wygodne (opłata miesięczna: 8 zł, bezpłatne przy wpływach 1,5 tys. zł);

  • Aktywne (bezwarunkowo darmowe);

  • Komfortowe (opłata miesięczna: 20 zł, bezpłatne przy wpływach 4 tys. zł albo przy saldzie na produktach depozytowych, inwestycyjnych, ubezpieczeniowych bądź kredytowych w wysokości co najmniej 75 tys. zł).

Karta do rachunku wiąże się z comiesięczną prowizją, której wysokość zależy od posiadanego ROR-u i mieści się w przedziale 4-8 zł. Po spełnieniu pewnych warunków (sześć operacji albo dokonanie transakcji bezgotówkowych na min. 350 zł) opłata jest zwracana.

Klient może bezpłatnie wybierać pieniądze z bankomatów własnych i Euronetu. Dodatkowo posiadaczom konta Aktywnego i Komfortowego przysługują dwie wypłaty w miesiącu z obcych maszyn.

2. Zgodzić się na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną od podmiotu kierowanego przez Piotra Czarneckiego.

 

Kupon w wysokości 4 proc. to aktualnie najwyższa stawka na rynku (dotąd najwięcej – 3,5 proc. – płacił BNP Paribas; szczegóły w artykule „Nowy lider rankingu kont oszczędnościowych za luty 2014 r.).

Posiadaczowi Konta Lokacyjnego Plus przysługuje jeden bezpłatny przelew w miesiącu. Za każdy kolejny bank pobiera 8 zł.

 

Maciej Kusznierewicz 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.