IKZE w ING Banku Śląskim

IKZE w ING Bank Śląski oraz oprocentowanie konta OKO

IKZE w ING Banku Śląskim to jedyny taki produkt na rynku w segmencie banków detalicznych. Może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą odkładać na prywatną emeryturę, korzystać z ulg podatkowych, ale nie mogą lub nie chcą korzystać z oferty banków spółdzielczych.

Do tej pory IKZE w tej postaci można było otworzyć wyłącznie w wybranych bankach zrzeszenia SGB. Dostępność produktu była więc niemal żadna. Dla porównania IKE znajdziemy w 10 bankach komercyjnych, nie licząc tych spółdzielczych.

IKZE w ING Banku Śląskim w szczegółach

Propozycja ING Bank Śląski nie powala, jeśli chodzi o wysokość oprocentowania. To ostatnie powiązane jest ze stawką na standardowym koncie oszczędnościowym w złotówkach i wynosi aktualnie 1,7-1,9 proc. w skali roku w zależności od wysokości zdeponowanych środków (granica to 100 tys. zł). W 2023 oprocentowanie wynosi 4 proc.

aplikacja mobilna Moje ING, w którj otworzymy IKZE w ING Banku Śląskim

By móc oszczędzać na IKZE w ING Banku Śląskim, trzeba mieć w nim konto osobiste albo rachunek oszczędnościowy inny niż Smart Saver i OKO Bonus. Jeśli już korzystamy z usług tej instytucji, konto emerytalne otworzymy z poziomu bankowości internetowej. W przeciwnym razie musimy pofatygować się do oddziału.

Instytucja kierowana przez Brunona Bartkiewicza nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie IKZE. Nalicza je za:

  • wypłatę,
  • wypłatę transferową,
  • zwrot środków dokonany przed upływem 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Prowizja wynosi 1 proc. (max 300 zł).

IKZE można więc obecnie otworzyć w 34 firmach: siedmiu zakładach ubezpieczeń, 12 TFI, czterech domach maklerskich, dziewięciu powszechnych towarzystwach emerytalnych oraz dwóch bankach.

»Załóż konto emerytalne w ING Banku Śląskim wraz z ROR-em i premią«


Maciej Kusznierewicz 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.