IKZE w ING Banku Śląskim

IKZE w ING Bank Śląski

Instytucja kierowana przez Małgorzatę Kołakowską postanowiła zaproponować indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego w formie konta oszczędnościowego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to dopiero druga taka oferta na rynku. Bank płaci obecnie 1,7-1,9 proc. w skali roku.

Do tej pory IKZE w tej postaci można było otworzyć wyłącznie w wybranych bankach zrzeszenia SGB. Dostępność produktu była więc niemal żadna. Dla porównania IKE jest oferowane przez 10 banków, nie licząc tych spółdzielczych.

IKZE w ING Banku Śląskim

Propozycja ING BS nie powala, jeśli chodzi o wysokość oprocentowania. To ostatnie powiązane jest ze stawką na standardowym koncie oszczędnościowym w złotówkach i wynosi aktualnie 1,7-1,9 proc. w skali roku w zależności od wysokości zdeponowanych środków (granica to 100 tys. zł).

By móc oszczędzać na IKZE w ING BS, trzeba posiadać w nim konto osobiste albo rachunek oszczędnościowy inny niż Smart Saver i OKO Bonus. Jeśli już korzystamy z usług holenderskiej instytucji, konto emerytalne otworzymy z poziomu bankowości internetowej. W przeciwnym razie musimy pofatygować się do oddziału.

Instytucja kierowana przez Małgorzatę Kołakowską nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie IKZE. Za wypłatę, wypłatę transferową i zwrot środków dokonany przed upływem 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy o prowadzenie konta zapłacimy 1-proc. prowizję (max 300 zł).

IKZE można więc obecnie otworzyć w 34 firmach: siedmiu zakładach ubezpieczeń, 12 TFI, czterech domach maklerskich, dziewięciu powszechnych towarzystwach emerytalnych oraz dwóch bankach.

 

Maciej Kusznierewicz 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.