Bank Pocztowy dołącza do wyścigu o nasze oszczędności

bank_pocztowy

Bank Pocztowy jest piątą instytucją, która w ostatnim czasie podniosła oprocentowanie konta oszczędnościowego. Ze stawką 3,5 proc. za nowe środki bez limitu salda wskakuje na drugie miejsce w rankingu bloga Obiektywne Finanse.

Zaledwie w środę informowaliśmy, że stacjonarny BGŻ uruchomił nową edycję promocji polegającej na podwyższeniu oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Kontrolowany przez Holendrów podmiot oferuje za nowe środki 3 proc. w skali roku. Podwyższone oprocentowanie naliczane będzie do końca sierpnia.

W Banku Pocztowym nie trzeba otwierać ROR-u, by mieć tam konto oszczędnościowe

Dzisiaj informację o podwyżce na rachunku oszczędnościowym ogłosił Bank Pocztowy. Instytucja zarządzana przez Tomasza Kobusa przebiła ofertę BGŻ-tu, proponując 3,5 proc. Tak samo jak u konkurencji bonusowa stawka obejmuje jedynie nowe środki. W tym przypadku chodzi o nadwyżkę ponad saldo z 14 marca br.

Promocja, z której mogą skorzystać obecni i nowi klienci, trwa do końca czerwca i nie zawiera ograniczenia w postaci dopuszczalnego salda objętego podwyższonymi odsetkami. Zgodnie z regulaminem te ostatnie będą wypłacane do 10. dnia kolejnego miesiąca.

Pocztowe Konto Oszczędnościowe Banku Pocztowego

W praktyce oznacza to, że od zgromadzonych na Pocztowym Koncie Oszczędnościowym pieniędzy bank najpierw naliczy 1,65-2,9 proc. (tyle wynosi standardowe oprocentowanie rachunku, kupon uzależniony jest od wielkości zgromadzonej sumy), a później dołoży brakujące odsetki (różnicę między stawkami 1,65/1,90/2,9 i 3,5 proc.).

Co z kosztami? Otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego w Banku Pocztowym jest bezpłatne. Klientowi przysługuje jeden darmowy przelew w miesiącu na rachunek wewnętrzny. Każdy kolejny to wydatek 10 zł. Osoby, które nie mają ROR-u w instytucji kontrolowanej przez Pocztę, za każdy transfer zapłacą 10 zł. Wypłata gotówkowa obarczona jest taką samą prowizją.

Bank Pocztowy ma druga najlepszą ofertę konta oszczędnościowego na rynku

ranking kont oszczędnościowych

Pocztowy to piąty bank, który w ostatnim czasie podniósł oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. 3,5 proc. bez limitu salda daje mu drugie miejsce w rankingu bloga Obiektywne Finanse. Tyle samo, również za nowe środki, płacą BNP Paribas i BGŻ Optima, ale można w nich ulokować odpowiednio 50 i 40 tys. zł. Najwięcej oferuje Raiffeisen Polbank – 4 proc. (nowi kontrahenci, max 20 tys. zł).

Obecnie 14 podmiotów proponuje klientom na rachunku oszczędnościowym min. 3 proc. w skali roku. Jednak większość ofert to promocje obejmujące albo nowych kontrahentów, albo nowe środki.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.