BGŻ też podnosi oprocentowanie na koncie oszczędnościowym

bank BGŻ

Wzorem kilku innych instytucji BGŻ zwiększa odsetki na koncie oszczędnościowym. Za nowe środki płaci 3 proc. i obiecuje, że utrzyma tę stawkę do końca sierpnia.

Tym samym instytucja kierowana przez Józefa Wancera dołącza do rynkowej czołówki depozytowej, która obecnie obejmuje aż 13 podmiotów. Niedawno oprocentowanie podniosły m.in. Bank Millennium, BGŻ Optima i BOŚ. Teraz na taki sam ruch zdecydował się duży BGŻ.

Konto oszczędnościowe na 3 proc. w BGŻ-cie do końca wakacji

Od dziś kontrolowany przez Rabobank podmiot oferuje 3 proc. w skali roku za nowe środki (czyli przekraczające saldo z 1 kwietnia). Zobowiązuje się też utrzymać tę stawkę do końca sierpnia, co aktualnie jest najdłuższą tego typu gwarancją na rynku.

bank BGŻ

Oszczędności niespełniające warunku przyrostu salda są objęte 2-proc. stawką. W przeciwieństwie do swojego internetowego oddziału stacjonarny BGŻ, który standardowo proponuje 1-2 proc., nie limituje kwoty objętej podwyższonymi odsetkami.

Z promocji mogą skorzystać obecni oraz nowi klienci, którzy do 18 czerwca zdecydują się otworzyć w nim ROR oraz rachunek oszczędnościowy o nazwie Konto z zyskiem. Posiadaczom tego ostatniego przysługuje jeden darmowy przelew w miesiącu. Za każdy kolejny muszą zapłacić 10 zł.

Dobrych kont oszczędnościowych nie brakuje

Propozycja BGŻ sprawia, że grono podmiotów płacących min. 3 proc. na koncie oszczędnościowym liczy już sobie 13 banków (szczegóły w naszym rankingu). Gorsza wiadomość jest taka, że ponad połowa to oferty promocyjne albo skierowane do wybranych (nowych) kontrahentów.

lokaty

Mimo tego ze znalezieniem dogodnego miejsca dla swoich zaskórniaków nikt nie powinien mieć problemów. Pozwólmy pieniądzom rozmnażać się w szybszym tempie. Nie trzymajmy ich tam, gdzie stopa zwrotu jest śmiesznie niska. Opłacalność przenoszenia wolnych środków do banku, który daje atrakcyjny procent, jest tym większa, im większą gotówką dysponujemy.

Korzystne ulokowanie oszczędności nie wymaga nawet ruszania się z domu. Kilka banków oferujących korzystnie oprocentowane konta (m.in. BGŻ Optima, Bank Millennium, Alior Bank, Meritum Bank, FM Bank, ING, BOŚ) umożliwia bowiem ich otwarcie w trybie online i bez kuriera. W praktyce odbywa się to poprzez wysłanie przelewu weryfikacyjnego z rachunku posiadanego już w innej instytucji.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.