Bank Millennium daje 4 proc. na koncie oszczędnościowym

Posiadaczom wprowadzonego właśnie do swojej oferty Konta 360º portugalska instytucja proponuje najwyższe oprocentowanie na rynku. Obecnym kontrahentom bank też podwyższa stawkę. W obu przypadkach chodzi jednak o nowe środki i tylko dla określonego salda.

[more]

 

Na początku maja podmiot kontrolowany przez Banco Comercial Portugues wprowadził do oferty nowy ROR – Konto 360º. Teraz przedstawił ofertę depozytową, która ma zachęcić klientów do nowego rachunku. Ci, którzy go otworzą, mogą skorzystać z promocyjnych lokat oraz podwyższonego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym.

 

Lep na nowych klientów

 

Dla kwot do 25 tys. zł sięga ono 4 proc. w skali roku. Nadwyżka mieszcząca się wKonto 360º przedziale 25-50 tys. zł ma kupon w wysokości 3,5 proc., natomiast pozostałe oszczędności – 3,1 proc. Bonusowa stawka obejmuje wyłącznie nowe środki i obowiązuje przez trzy miesiące od pierwszej wpłaty. By załapać się na wyższe oprocentowanie, trzeba otworzyć konto i przelać środki najpóźniej do 21 czerwca br.

Nowa oferta Banku Millennium dorównuje, a nawet nieco przewyższa to, czym od końca ub.r. kusi Raiffeisen Polbank. On też proponuje nowym konsumentom 4 proc., ale tylko dla salda max 20 tys. zł (zobacz majowy ranking kont oszczędnościowych).

 

Starzy nie mają co narzekać

 

Teoretycznie oferta portugalskiej instytucji skierowana jest do wszystkich kontrahentów – także tych, którzy już korzystają z jej usług. Ci ostatni muszą jednak zamknąć obecny rachunek i otworzyć Konto 360º z nowym numerem. Konwersja z zachowaniem starego numeru ROR możliwa jest jedynie w przypadku Konta Internetowego albo Konta Lokacyjnego.

W praktyce może się jednak okazać, że gra nie jest warta świeczki. Dlaczego? Nie dość, że bonusowe odsetki obejmują tylko nowe środki, to jeszcze nie są dostępne dla tych, którzy w danym momencie korzystają z wcześniejszych promocji Konta Oszczędnościowego.

Co prawda ostatnia z nich skończyła się 10 maja, ale także przewidywała 3-miesięczną gwarancję utrzymania odsetek. Ktoś, kto przystąpił do niej np. 1 maja, będzie związany jej postanowieniami do 2 sierpnia. W takim przypadku klient nie skorzysta z nowego bonusu.

Jeśli jednak ktoś przystąpił do starej promocji 1 marca, to od 2 czerwca będzie mógł przystąpić do nowej edycji promocji. Będzie mieć na to czas do 21 czerwca. Wtedy, jako posiadacz rachunku innego niż Konto 360º, otrzyma 3,5 proc. odsetek – dla kwoty nie większej niż 25 tys. zł. Nadwyżka z przedziału 25-50 tys. zł będzie mieć kupon 3,3 proc., natomiast suma przekraczająca 50 tys. zł zostanie objęta stawką 3,1 proc. 

Bank zobowiązuje się, że utrzyma bonus przez trzy miesiące od pierwszej wpłaty. Oszczędności, które nie spełnią wymogu nowości, czyli nie przewyższą salda początkowego (z 10 maja), będą oprocentowane na 1,6-2,25 proc. (w zależności od salda).

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.