Bank Smart daje 4 proc. na koncie oszczędnościowym bez haczyków

Bank Smart to poprzednik Nest Banku

Bank Smart z przytupem wkracza na rynek, oferując najwyższe w Polsce oprocentowanie. Co prawda tyle samo dają Bank Millennium i Raiffeisen Polbank, ale stawiają ograniczenia.

Uruchomiony w tym tygodniu Bank Smart to projekt stworzony przez ekipę Sławomira Lachowskiego, pełniącego obowiązki prezesa FM Banku PBP.

W zamyśle ma to być w pełni wirtualne przedsięwzięcie. Nowy podmiot, który de facto jest tylko marką handlową (tak samo jak BIZ Bank czy Getin Online i nieistniejący już Alior Sync), stworzono z myślą o klientach korzystających z bankowości głównie z poziomu smartfona i tabletu. Oczywiście możliwy jest też dostęp przez bardziej tradycyjne kanały zdalne, tj. komputer czy laptop.

Bank Smart z bezwarunkowo darmowym kontem osobistym

Bank Smart, jak przystało na debiutanta, mocno licytuje. Proponuje bezwarunkowo darmowy ROR z bezwarunkowo darmową kartą debetową Visa. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie są bezpłatne do końca br.)

konto Smart Procent w Banku Smart

Poza tym klienci, którzy otworzą rachunek bieżący (Smart Konto albo Smart Biznes Konto), mogą ulokować środki na koncie oszczędnościowym ze stawką 4 proc. w skali roku. Nowa instytucja nie stawia ograniczeń w postaci minimalnego czy maksymalnego salda.

W ten sposób oferta Banku Smart przebija propozycje Banku Millennium i Raiffeisen Polbanku (także 4 proc., ale tylko dla nowych klientów, max 20 tys. zł). Oba płacą po 4 proc., ale ten pierwszy wymaga ulokowania nowych środków (max 25 tys. zł), a drugi limituje wkład objęty wyższą stawką do 20 tys. zł.

Kapitalizacja na koncie oszczędnościowym Smart Procent i Smart Biznes Procent odbywa się w trybie miesięcznym. Oprocentowanie ma charakter zmienny. Kontrahentowi przysługuje jeden darmowy przelew wewnętrzny w miesiącu. Pozostałe obciążone są 5-zł prowizją, co jest jedną z najmniejszych na rynku opłat tego typu. Tyle samo pobierają m.in. Alior Bank czy Eurobank.

Edytowany 9.07

Od dziś nowych klientów obowiązują nowe zasady. Bank wprowadził 50-tys. limit salda objętego stawką 4 proc. Nadwyżka jest oprocentowana na 3 proc.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.