FM Bank zmienia nazwę na BIZ Bank

BIZ Bank

Marka BIZ Bank ma wzmocnić wizerunek instytucji wyspecjalizowanej w obsłudze drobnych przedsiębiorców. Klienci nie muszą się martwić, ponieważ wprowadzenie nowego brandu nie rodzi dla nich żadnych istotnych skutków prawnych.

FM Bank to część FM Banku Polskiego Banku Przedsiębiorczości S.A., który powstał formalnie 1 lipca 2013 r. wskutek fuzji obu podmiotów. Pierwszy z nich zajmuje się obsługą klientów indywidualnych oraz mikro- i małych przedsiębiorstw. PBP działa w obszarze średnich firm i samorządów.

Bank ma ok. 40 tys. klientów. Dysponuje aktywami rzędu 3 mld zł. To niewiele więcej niż wynosi suma bilansowa największego banku spółdzielczego (SK Banku z Wołomina) i ponad dwa razy mniej niż aktywa największej kasy spółdzielczej – SKOK-u Stefczyka.

BIZ Bank to tylko nowa nazwa handlowa

Większościowym akcjonariuszem banku jest fundusz private equity Abris–EMP Capital Partners Limited. W kwietniu KNF nakazała mu zbycie wszystkich udziałów w terminie do końca br.

BIZ Bank

Od jutra, tj. 9 czerwca 2014 r., FM Bank stanie się BIZ Bankiem. Nazwa rejestrowa instytucji, adres jej siedziby, REGON, NIP czy KRS nie zmienią się.

Naszym celem jest konsekwentna budowa wizerunku banku dla biznesu, a nowa marka mocno to podkreśla – uzasadnia Wojciech Papierak, wiceprezes FM Banku PBP.

BIZ Bank, czyli dawny FM Bank PBP

Transformacja nie wiąże się z żadnymi utrudnieniami dla klientów. Numery rachunków, kart i telefonów kontaktowych pozostają te same. Nie trzeba podpisywać żadnych aneksów, ponieważ warunki umów zawartych z podmiotem kierowanym przez Sławomira Lachowskiego nie zmieniają się. Nie trzeba się martwić o ciągłość ustanowionych zleceń stałych czy poleceń zapłaty – nadal będą realizowane.

Kontrahenci nadal mogą dzwonić na obowiązujące wcześniej numery infolinii. Mogą też korzystać z dotychczasowej strony internetowej, choć jednocześnie bank uruchamia nową witrynę (bizbank.pl) i nowy serwis bankowości internetowej pod adresem bank24.bizbank.pl.

Promocje BIZ Banku na nowe otwarcie

Zmieniają się za to adresy mailowe pracowników, ale jeszcze przez rok będą odbierać korespondencję z adresów w domenie bizbank.pl. Nowelizacji ulegają także nazwy regulaminów, tabel oprocentowania oraz tabel opłat i prowizji.

Są to zmiany o charakterze formalnym. Stanowią one konsekwencje nowej nazwy handlowej i nie wprowadzają żadnych zmian merytorycznych – tłumaczy Papierak.

mały ZUS dla małych przedsiębiorców
fot. materiały reklamowe

Rebranding przejdą też wszystkie placówki (56), które dodatkowo zostaną zmodernizowane. Zmieni się także ich aranżacja. Pierwszy oddział w nowej odsłonie działa już w Warszawie przy ul. Domaniewskiej, obok siedziby banku.

Z okazji wprowadzenia nowej marki instytucja kusi kontrahentów firmowych (w szczególności: przedstawicieli zawodów zaufania publicznego) zerową prowizją od kredytów gotówkowych, a klientów indywidualnych – podwyższoną o 0,15-0,29 pkt proc. stawką na lokatach trzy-, cztero- i sześciomiesięcznych. Ci pierwsi, jeśli założą konto, będą mogli bezpłatnie wybierać gotówkę ze wszystkich maszyn na całym świecie.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.