Bank Millennium nadal w czołówce najlepiej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych

Należący do Portugalczyków podmiot przedłużył okres obowiązywania promocji na koncie oszczędnościowym, w ramach której oferuje 4 proc. za nowe środki. Poza tym z 25 do 50 tys. zł zwiększył saldo objęte podwyższonymi odsetkami.

[more]

 

Kilka dni temu na przedłużenie promocji na koncie oszczędnościowym i zwiększenie salda, od którego naliczane są ponadstandardowe odsetki, zdecydował się BGŻ Optima. W jego ślady poszła dzisiaj instytucja kontrolowana przez Banco Comercial Portugues.

Oznacza to, że utrzymała ona drugie miejsce w rankingu najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych bloga „Obiektywnie o Finansach”. 4 proc. w skali roku oferują także Bank Smart i Raiffeisen Polbank, z tym że ten pierwszy nie ustanawia żadnych ograniczeń, natomiast drugi zawęża krąg beneficjentów do nowych klientów i kwoty 25 tys. zł.

 

Tylko dla posiadaczy nowego ROR-u

 

Bank Millennium rozpoczął promocję „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym” 11 maja. Pierwotnie miała się ona zakończyć w ubiegłą sobotę. Jednak dziśKonto 360º instytucja kierowana przez Joao Brasa Jorge’a ogłosiła, że ją przedłuża – do 16 sierpnia. Do tego dnia wraz z ROR-em o nazwie „Konto 360º” można założyć rachunek oszczędnościowy.

Podwyższone odsetki, które obejmują tylko „nowe środki”, czyli przewyższające saldo początkowe z 21 czerwca, będą naliczane przez 92 dni od pierwszej wpłaty. Bonusowe oprocentowanie przysługuje tym osobom, które nie korzystają aktualnie z innych promocji.

Warto dodać, że należący do Portugalczyków podmiot podwoił wielkość salda objętego wyższymi odsetkami. Od teraz wynosi ono 50 tys. zł. Nadwyżka do kwoty 100 tys. zł ma kupon 3,5 proc., natomiast oszczędności przekraczające 100 tys. zł są oprocentowane na 3,1 proc.

Klienci nieposiadający „Konta 360º” muszą się zadowolić stawką 3,5 proc. W ich przypadku nadwyżka z przedziału 50-100 tys. zł jest oprocentowana na 3,3 proc., natomiast kwoty przekraczające 100 tys. zł przyniosą 3,1 proc. odsetek.

Po zakończeniu promocji kupon wróci do standardowej wysokości, czyli 1,6-2,75 proc. w zależności od rodzaju konta i zgromadzonej sumy. Bank nie wyklucza jednak, że znów przedłuży czas obowiązywania bonusowych warunków. Czy tak się stanie?

Zapewne wiele zależeć będzie od wysokości inflacji oraz nastawienia Rady Polityki Pieniężnej. Eksperci przewidują, że w razie dalszego utrzymywania się wskaźnika wzrostu cen na bardzo niskim poziomie (w maju wyniósł on 0,2 proc. r/r), stopy procentowe mogą spaść. W ślad za nimi pójdzie oprocentowanie depozytów.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.