Orange Finanse kusi kontem oszczędnościowym na 4 proc.

Uruchomiona właśnie przez pomarańczowy telekom i mBank nowa marka w usługach finansowych kusi klientów bezwarunkowo darmowym ROR-em i najwyżej oprocentowanym rachunkiem oszczędnościowym.

[more]

 

Z początkiem października wystartowało „Orange Finanse produkty bankowe dostarcza mBank” (przydługa i mało chwytliwa nazwa jest konsekwencją obostrzeń KNF). To wspólne przedsięwzięcie realizowane przez Orange i mBank w modelu przetestowanym już przez T-Mobile i Alior Bank.

 

Bankowanie na smartfonie

 

W praktyce oznacza to, że telekom będzie pozyskiwać klientów (namawiać własnych abonentów), a bank jako posiadacz licencji zajmie się ich obsługą. Orange Finanse to propozycja dla tycOrange Finanseh, którzy lubią zarządzać swoimi pieniędzmi na smartfonie.

Dla nich przygotowano aplikację mobilną umożliwiającą: założenie rachunku przy użyciu komórki, sprawdzenie salda bez logowania, ustalenie limitu na karcie kredytowej, odnalezienie bankomatu, wykonanie przelewu bez podawania numeru konta odbiorcy. Przedstawiciele banku i operatora zapowiadają, że niedługo możliwe będzie także dokonywanie płatności telefonem w technologii NFC.

Orange FinanseNowa marka proponuje bezwarunkowo bezpłatne konto osobiste, darmowe przelewy i kartę debetową bez opłat. Przez pierwsze trzy miesiące od otwarcia rachunku zwalnia również z prowizji za wypłaty z obcych bankomatów. Później pobierać będzie 5 zł od każdej takie operacji (chyba że klient zrealizuje plastikiem pięć transakcji bezgotówkowych w miesiącu – wtedy unika opłaty).

Oferta nie jest może czymś szczególnym ani rewolucyjnym. Z podobną lub nawet lepszą (z bezwarunkowo darmowymi wypłatami z obcych maszyn) można spotkać w siedmiu innych podmiotach). Trudno więc spodziewać się, że nagle Polacy zaczną gremialnie przenosić swoje pieniądze do pomarańczowego „banku”, choć z pewnością część się skusi.

 

Rynkowa czołówka

 

Wśród tych ostatnich na pewno będą klienci szukający atrakcyjnych produktów depozytowych. Orange Finanse proponuje 4 proc. w skali roku na koncieOrange Finanse oszczędnościowym przez pół roku od otwarcia rachunku, przy maksymalnym saldzie 25 tys. zł. Standardowe oprocentowanie wynosi 1,3-2,2 proc. i zależy od wielkości ulokowanych środków (kopia oferty mBanku).

Konto w Orange Finanse, także to oszczędnościowe, można otworzyć online – poprzez przelew weryfikacyjny.

Posiadaczowi konta oszczędnościowego przysługuje jeden darmowy przelew wewnętrzny w miesiącu. Za każdy kolejny pobierana jest 5-zł prowizja.

Jak ta propozycja wypada na tle konkurencji? W naszym najnowszym rankingu kont oszczędnościowych uplasowałaby się w TOP3. Stawkę w wysokości 4 proc. na depozycie bieżącym otrzymamy jeszcze w Banku Smart i Banku Millennium, które jednak pozwalają ulokować dwa razy więcej (max saldo 50 tys. zł), choć wymagają otwarcia ROR-u.

 

Maciej Kusznierewicz 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.