Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima nadal na 3 proc.

BGŻ Optima

Zgodnie z przewidywaniami konto oszczędnościowe w BGŻ Optima w promocji dla nowych środków nadal daje zarobić 3 proc. w skali roku. Wyższym oprocentowaniem objęte jest saldo do 100 tys. zł. Z podwyższonych odsetek można korzystać do 26 marca.

Za „nowe środki” bank uznaje nadwyżkę ponad stan na koniec 26 stycznia. Jeśli ktoś otworzy konto oszczędnościowe w BGŻ Optima po tej dacie, automatycznie zyskuje oprocentowanie 3 proc. W jego przypadku saldo początkowe wyniesie bowiem 0 zł.

Promocyjne konto oszczędnościowe w BGŻ Optima w szczegółach

Pozostałe oszczędności mają stawkę 2,5 proc. (kwoty powyżej 150 tys. zł) lub 2 proc. (poniżej 150 tys. zł) i odnoszą się one także do rachunków celowych. Wysokość odsetek dla „pozostałych środków” obowiązuje do 18 lutego. Standardowe oprocentowanie wynosi 1,5 proc.

konto oszczędnościowe BGZ_Optima

W naszym rankingu najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych BGŻ Optima pozostaje więc na szóstym miejscu. Gdzie płacą więcej?

  • Getin Bank, Orange Finanse i Idea Bank (po 4 proc.),
  • Bank Smart (3,5 proc.),
  • Bank Millennium (3,3 proc.).

Jednak wszystkie wymienione instytucje ustanawiają maksymalne saldo objęte bonusowymi odsetkami na poziomie nawet 10-krotnie niższym niż BGŻ Optima. Do tego limitują darmowe przelewy z konta – do jednego w miesiącu, a kolejne transfery obciążają opłatą sięgającą nawet 10 zł. Wymagają też otwarcia ROR-u.

Wciąż można też skorzystać z „Lokaty Bezkarnej”. Dostępna jest dla nowych klientów (za takich bank uważa też osoby, które rozwiązały umowę i ponownie chcą zacząć korzystać z usług BGŻ Optima), na etapie otwierania rachunku. Aktualnie jej oprocentowanie wynosi 4 proc.

Promocyjne oprocentowanie również w głównym BGŻ-cie

Przypomnijmy, że także w stacjonarnym BGŻ-cie trwa promocja Konta z zyskiem, w ramach której bank płaci 3 proc. za „nowe środki”.

Za takowe podmiot zarządzany przez Józefa Wancera uznaje nadwyżkę ponad saldo zgromadzone przez klienta na wszystkich rachunkach (czyli także ROR-ze i lokatach) banku na koniec 11 stycznia. Bonusowe oprocentowanie naliczane jest do końca marca, ale Konto z zyskiem na promocyjnych warunkach można otwierać do 25 lutego.

Standardowa stawka wynosi 0,5 proc. By skorzystać z premii, trzeba otworzyć ROR. Nie ma za to limitu salda.


Maciej Kusznierewicz 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.