Oprocentowanie nowych środków w Banku Millennium w górę

Wbrew rynkowej tendencji należąca do Portugalczyków instytucja podniosła wielkość odsetek na koncie oszczędnościowym. Teraz zamiast 3 proc. oferuje 3,3 proc. Dla klientów nie musi to wcale oznaczać poprawy…

[more]

 

Miłą niespodziankę sprawił swoim klientom Bank Millennium. Gdy konkurencja już obniżyła oprocentowanie depozytów lub się do tego przymierza, on postanowił podnieść stawkę oferowaną na koncie oszczędnościowym. Przez ostatnie trzy miesiące Bank Millennium proponował za nowe środki (max 50 tys. zł) 3 proc. Taki był skutek październikowego cięcia (z poziomu 4 proc.) spowodowanego obniżką stóp przez Radę Polityki Pieniężnej.

 

Uwaga na maksymalne saldo

 

Teraz spółka kontrolowana przez portugalski Banco Comercial Português płaci zakonto oszczędnościowe w Banku Millennium nie 3,3 proc. Dotyczy to jednak tylko kwot nie większych niż 30 tys. zł i osób posiadających rachunek osobisty o nazwie „Konto 360°”. Nadwyżka w przedziale 30-100 tys. zł wygeneruje 2,9 proc. odsetek, natomiast od oszczędności przekraczających 100 tys. zł – 2,8 proc.

Stawka obowiązuje przy trzy miesiące (92 dni) od dnia pierwszego przelewu nowych środków (nadwyżki ponad saldo z 10 stycznia). Z promocji można skorzystać do końca lutego br.

Pozostałym klientom bank płaci odpowiednio 3,1/2,6/2,5 proc. Standardowe oprocentowanie, wyliczane dla środków nie będących nadwyżką ponad saldo z 10 stycznia, wynosi 1,2-2 proc. i zależy od wielkości zgromadzonych oszczędności.

Z wizerunkowego punktu widzenia podniesienie oprocentowania to dla banku idealne posunięcie. Klienci powinni jednak zwrócić uwagę na jeden fakt – maksymalne saldo objęte bonusowym kuponem.

Przy saldzie 50 tys. zł i stawce 3 proc. po trzech miesiącach otrzymywali ok. 300 zł na rękę. Teraz zarobią niecałe 200 zł. To skutek obniżenia maksymalnego salda premiowanego wyższymi odsetkami. Oczywiście, przy niższych kwotach podwyżka oprocentowania jest jak najbardziej opłacalna, gdyż 3,3 proc. od 10 tys. zł zawsze daje więcej niż 3 proc. od 10 tys. zł.

 

Aktualna propozycja lokuje Bank Millennium na piątym miejscu w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.