4 proc. na "Lokacie procentującej" w Eurobanku z perspektywą 5 proc.

Od dziś (1 czerwca) do końca lipca w instytucji kontrolowanej przez Societe Generale można założyć jeden z najlepiej oprocentowanych depozytów terminowych. Niestety, oferta skierowana jest tylko do nowych klientów i wiąże się z otwarciem konta osobistego.

[more]

 

eurobank1Kontrolowana przez Societe Generale instytucja dotąd raczej nie była znana z atrakcyjnej oferty depozytowej. Nie biła się o oszczędności klientów wysokimi stawkami. Nielicznym wyjątkiem jest oprocentowany ROR w taryfie Prestige (4 proc. dla salda do 3 tys. zł).

 

Trzy haczyki

 

Tym bardziej dziwi najnowsza promocja: trzymiesięczna „Lokata procentująca” ze stawką 4 proc. Obecnie to jedna z najlepszych ofert na rynku. Spośród banków komercyjnych tylko Deutsche Bank proponuje więcej (5 proc., lecz trzeba założyć też konto osobiste).

Niestety, w tej eurobankowej beczce miodu znalazła się łyżka, a w zasadzie trzy łyżki, dziegciu. Mianowicie:

  • maksymalna kwota objęta atrakcyjnym oprocentowaniem wynosi 10 tys. zł (dla salda 10-50 tys. zł odsetki wynoszą 3 proc.),

  • oferta skierowana jest do nowych klientów, czyli takich, którzy nie byli posiadaczami konta osobistego w Eurobanku na rok przed rozpoczęciem promocji (po 31.05.2014),
  • by założyć lokatę, trzeba również otworzyć ROR (żaden z nich nie jest darmowy, chyba że będzie się go zasilać określoną kwotą; podobnie z kartą – próg darmowości to 200 zł miesięcznego obrotu bezgotówkowego).

 

Ponadto lokatę można założyć tylko w oddziale. Takie rozwiązanie jasno wskazuje, że chodzi o zwabienie klienta do placówki i namówienie go na coś więcej niż tylko depozyt. Promocja trwa do 31 lipca br. Nowemu klientowi przysługuje prawo do jednej „Lokaty procentującej”.

 

Nawet 5 proc. na kolejnej lokacie

 

Po trzech miesiącach depozyt odnawia się automatycznie na kolejne trzy miesiące. Na ile procent? Tu zaczyna się najlepsze.

Po spełnieniu warunku w postaci comiesięcznego przelewania wynagrodzenia (umowa o pracę, emerytura, renta, umowa cywilnoprawna) w wysokości min. 500 zł w poprzednim okresie odsetkowym, w kolejnym kwartale można zarobić aż 5 proc. dla kwot do 10 tys. zł (nadwyżka do 50 tys. zł będzie oprocentowana na 4 proc.).

Gdy nie będziemy przelewać wynagrodzenia, ale będziemy korzystać z karty (dziewięć operacji bezgotówkowych na co najmniej 600 zł łącznie w pierwszym okresie odsetkowym, najpóźniej na pięć dni przed jego zakończeniem), nowa lokata będzie mieć stawkę: 4 proc. (do 10 tys. zł) i 3 proc. (do 50 tys. zł).

W przypadku braku spełnienia żadnego z wymienionych wymagań odsetki wyniosą tyle, ile na standardowym depozycie (obecnie: 1,35-1,45 proc. w zależności od wielkości ulokowanej sumy). Zerwanie umowy przed pierwszym lub drugim terminem zakończenia depozytu skutkuje utratą odsetek.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.