Prześwietlamy money-back w mBanku

eKonto oszczędnościowe mBank

Podmiot zarządzany przez Cezarego Stypułkowskiego kusi 300-zł premią od wydatków opłaconych kartą lub komórką. Sprawdzamy, co trzeba zrobić, by otrzymać money-back w mBanku.

Ostatnimi czasy mBank w reklamach swojego konta osobistego kusi zwrotem do 50 zł miesięcznie. Chodzi o wydatki kartą albo telefonem podpiętym pod eKonto mobilne i eKonto mobilne plus. Brzmi świetnie, bo bonus naliczany jest od wszystkich kategorii wydatków. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźmy.

Jak otrzymywać money-back w mBanku

Po pierwsze, promocja skierowana jest wyłącznie do nowych klientów. Po drugie, money-back wynosi 2 proc. wydanej sumy, ale nie więcej niż 50 zł miesięcznie, czyli łącznie – do 300 zł przez pół roku.

Kluczowe jest tu słowo „do”. By otrzymać z powrotem eksponowane w przekazach marketingowych 50 zł, trzeba najpierw opłacić kartą albo telefonem (system płatności mobilnych Blik) zakupy na 2500 zł.

money-back w mBanku

Aby premia w ogóle została naliczona, należy w danym miesiącu:

  1. Zapewnić wpływ na rachunek w wysokości 1 tys. zł. Ważne! Przelew nie może pochodzić od właściciela rachunku, np. z jego konta

     w innym banku. Musi zatem to być np. wynagrodzenie. Można też poprosić kogoś z rodziny, by przelewał nam 1 tys. zł.

  2. Wygenerować plastikiem bezgotówkowy obrót w wysokości 250 zł.

Jeśli spełnimy te dwa warunki, mamy przynajmniej 5 zł (2 proc. od 250 zł).

Zwrot przyznawany jest od drugiego miesiąca po miesiącu, w którym zawrzemy umowę o prowadzenie ROR. Jeśli więc konto otworzymy w maju, to na pierwszy bonus możemy liczyć w lipcu – za wydatki z czerwca. Premia jest wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnimy wskazane wymagania. W powyższym przykładzie – do końca lipca (za czerwiec).

Naliczony money-back w mBanku nie podlega opodatkowaniu. Oznacza to, że bank nie przyśle nam formularza PIT-11, a my nie będziemy musieli płacić żadnych zaliczek do urzędu skarbowego.

Do promocji możemy przystąpić do końca czerwca br. Wówczas będziemy mieć prawo do uzyskania premii aż do końca roku (sześć kolejnych miesięcy). Konto osobiste w mBanku otworzymy bez ruszania się z domu i bez czekana na kuriera – przelewem weryfikacyjnym.

Uwaga na opłaty za konto w mBanku

Prowadzenie eKonta mobilnego jest darmowe, natomiast za eKonto mobilne plus bank pobiera 5 zł miesięcznie. Zwalnia z tej opłaty po zapewnieniu wpływów w wysokości 1 tys. zł.

W obu przypadkach standardowe przelewy krajowe w złotych realizowane przez internet są darmowe. Użytkowanie karty to wydatek 4 zł miesięcznie. Jednak możemy uniknąć tej prowizji po wykonaniu plastikiem operacji bezgotówkowych na minimum 200 zł.

pieniądze

Co z bankomatami? To zależy od rodzaju ROR-u. W przypadku eKonta mobilnego plus wszystkie wypłaty w kraju i za granicą są darmowe.

Posiadacze eKonta mobilnego mogą pobierać gotówkę bez opłat z maszyn własnych, Euronetu, BZ WBK i Planet Cash (7800 bankomatów). Wypłata z innego urządzenia jest obarczona opłatą w wysokości 3 proc. wyjętej kwoty (min. 5 zł w kraju i min. 9 zł za granicą).


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.