PZU, PKO BP i ING zdominowały konkurs KTR 2015

Kreacje reklamowe stworzone dla tych trzech firm zgarnęły łącznie 13 spośród 14 nagród przyznanych podmiotom finansowym w tegorocznej edycji największego polskiego wydarzenia podsumowującego twórczość speców od komunikacji marketingowej.

[more]

XII edycja konkursu Klubu Twórców Reklamy była bardzo udana dla branży finansowej. Po pierwsze, stworzone na jej zamówienie kreacje otrzymały więcej nagród niż przed rokiem (14 wobec 11 oraz dziewięć nominacji). Po drugie, dwóm z nich przyznano złote nagrody (przed rokiem nie było żadnego głównego wyróżnienia dla reklamy wyprodukowanej na zlecenie banku czy zakładu ubezpieczeń).

 

Dorociński ostrzega

 

Złoto przypadło agencji VML Poland za wykonaną na zamówienie PZU kampanię bezpieczeństwa ruchu drogowego o nazwie „Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym”, której twarzą był aktor Marcin Dorociński. Kreacja ta zdobyła również brąz w podkategorii kreatywne wykorzystanie mediów drukowanych.

W sumie PZU przyznano pięć laurów: jeden złoty, jeden srebrny (kategoria film za kreację „Telewizor” promującą ubezpieczenia nieruchomości) i trzy brązowe (oprócz wymienionej także w podkategoriach direct i program lojalnościowy za program edukacyjny o nazwie „Ulubiona Zabawka”). Wszystkie kreacje były dziełem VML Poland.

 

Bankowość w jednym palcu

 

Złotą nagrodę zgarnęła też agencja DDB & tribal za scenografię w reklamie o nazwie „Palec” (kategoria warsztat audio wideo), która promowała stworzony przez PKO BP system bankowości elektronicznej IKO.

Największy polski bank został także wyróżniony dwukrotnie srebrem (za kostiumy w reklamie „Palec” systemu IKO w kategorii warsztat audio wideo oraz kalendarz w kategorii fotografia za zdjęcie z lotu ptaka przedstawiające inwestycję kredytowaną przez PKO BP) i raz brązem (za scenografię w reklamie „Nos” kredytu hipotecznego w kategorii warsztat audio wideo).

Instytucja zarządzana przez Zbigniewa Jagiełłę otrzymała zatem cztery laury. Wszystkie są zasługą DDB & tribal.

 

Woronowicz tylko snuje

 

Cztery nagrody (wszystkie srebrne) zgarnął też ING Bank Śląski, dla którego pracowały agencje Brain i Gong. Chodzi o: kampanię wizerunkową „Liczą się ludzie” (kategoria ilustracja), pracę „Albo realizujemy, albo snujemy” (kategoria kampania) promującą kredyt gotówkowy i klipy „Foto” oraz „Garbus” (oba w kategorii film) – także odnoszące się do kredytu gotówkowego oferowanego przez ten bank.

 

Jedno wyróżnienie (brąz) otrzymała agencja Walk, która na zlecenie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wykonała reklamę „Związek, na który nie jesteś gotowy” promującą obowiązkowe OC (kategoria film).

 

Do konkursu KTR 2015 zgłoszono 1104 kreacje. To rekord w 11-letniej historii wydarzenia. Nagrodzono 145 prac, w tym 18 – złotem.

Głosowanie było dwuetapowe. Najpierw odbywało się przez stronę internetową, a końcowych rozstrzygnięć dokonywało 80-osobowe jury na spotkaniach w siedzibie Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.