Prześwietlamy Konto Oszczędnościowe Zośka Idea Banku

Na dzień dobry instytucja zarządzana przez Jarosława Augustyniaka daje w promocji atrakcyjne dzisiaj 3 proc. W kolejnych miesiącach utrzyma tę stawkę tylko tym klientom, którzy zachowają dyscyplinę, nie będą szaleć z wypłatami i będą dopłacać 1/10 salda z poprzedniego miesiąca.

[more]

 

Idea Bank należy do tych graczy rynkowych, którzy ostro licytują w walce o oszczędności klientów. Od dłuższego czasu oferuje nowym kontrahentom Lokatę Happy (obecnie – 4 proc. bez konieczności zakładania konta). Niedawno kusił Kontem Zyskownym ze stawką 4 proc. (aktualnie – 3 proc.).

Teraz proponuje konto oszczędnościowe Zośka, którego twarzą jest Wojciech Dębski – polski mistrz świata w grę o tej samej nazwie. Nie jest to jednak zwykły rachunek oszczędnościowy.

 

Oszczędzaj i dopłacaj

 

Jego niezwykłość wyraża mechanizm ustalania promocyjnego oprocentowania. Mianowicie jest on tak skonstruowany, by mobilizować klienta do regularnego odkładania określonej sumy pieniędzy. W przeciwnym razie zamiast 3, zarobi on tylko 1,5 proc. O co chodzi?

Konto Oszczędnościowe ZośkaNa wstępie zaznaczmy, że oprócz Zośki trzeba założyć też ROR o nazwie Konto Idealne (darmowe prowadzenie i e-przelewy; karta – 5 zł, których można uniknąć, jeśli wykona się nią obrót bezgotówkowy na 100 zł w miesiącu; obce bankomaty – 2,99 zł/szt.). Z tego ostatniego trzeba przelać środki na rachunek oszczędnościowy. Dopuszczalny limit to 100 tys. zł.

Na starcie klient otrzymuje odsetki w wysokości 3 proc. By tyle samo zarobić w kolejnym miesiącu, musi utrzymać na koncie oszczędnościowym średnie miesięczne saldo z poprzedniego miesiąca (wylicza je system) i dopłacić do niego 1/10 (to też wylicza system).

Promocyjnymi oprocentowaniem w kolejnym miesiącu objęta jest kwota odpowiadająca 110 proc. salda z poprzedniego miesiąca (nadwyżka ma kupon 1,5 proc.).

Posiadaczowi przysługuje jeden darmowy transfer w miesiącu z Zośki. Każdy kolejny kosztuje 5 zł. Oferta dostępna jest dla nowych klientów indywidualnych oraz obecnych korzystających z systemu transakcyjnego Idea Cloud (jest standardem dla tych, którzy otworzyli rachunek po 2 lutego br.). Z bonusowej stawki można skorzystać do 31 sierpnia br. Bank zaznacza, że może wydłużyć ten termin.

Przykład. W czerwcu wpłacamy 10 tys. zł i zarabiamy 3 proc. (20,64 zł). Załóżmy, że czerwcowe saldo to 10.020,64 zł. By w kolejnym miesiącu otrzymać bonusowe odsetki, musimy w lipcu dopłacić przynajmniej 1.002,07 zł i utrzymać saldo z czerwca. Odsetki dopisywane są na koniec miesiąca.

 

Maciej Kusznierewicz

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.