Konto oszczędnościowe na 4 proc. w Banku Ochrony Środowiska

Instytucja zarządzana przez Mariusza Klimczaka postanowiła zaskoczyć klientów i do odwołania podnieść stawkę na rachunku Więcej za Mniej. By jednak cieszyć się wysokimi odsetkami, trzeba spełnić dwa warunki.

[more]

 

BOŚ raczej nie należy do tych, którzy rozpieszczają klientów wysokimi stawkami. Choć ma kilka atrakcyjnych produktów, jest bankiem z przeciętną ofertą depozytową. Jednak tym razem jego szefowie zaskoczyli. Proponują konto oszczędnościowe Więcej za Mniej ze stawką 4 proc.

 

Warunki

 

Brzmi świetnie. Lecz zanim zaczniemy przenosić tam swoje oszczędności,konto oszczędnościowe Więcej za Mniej w BOŚ Banku poznajmy warunki i szczegóły.

Po pierwsze, trzeba w BOS-iu otworzyć też ROR o nazwie EKOkonto bez Kosztów
(prowadzenie, przelewy, wszystkie bankomaty w kraju – darmowe; karta jest nieobowiązkowa i kosztuje 5 zł, chyba że wyda się nią bezgotówkwo 300 zł w miesiącu). Obecni klienci za konwersję z innego rachunku zapłacą 40 zł. Standardowo rachunek Więcej za Mniej dostępny jest bez ROR-u.

Po drugie, 4 proc. dotyczy tylko salda do 10 tys. zł. Nadwyżka to już tylko 1,5 proc. i mniej (oprocentowanie degresywne).

Po trzecie, musimy zasilać ROR przynajmniej 1 tys. zł miesięcznie. W przeciwnym razie oprocentowanie wyniesie 3,5 proc., co przy obecnych warunkach i tak jest dobrą propozycją.

Uwaga! Posiadaczowi rachunku przysługuje jeden darmowy przelew w miesiącu z konta Więcej za Mniej. Za każdy następny bank pobiera 10 zł.

 

Mocne wejście do TOP3

 

Rachunek Więcej za Mniej z miejsca wchodzi do najlepszej trójki naszego rankingu konto oszczędnościowe Więcej za Mniej w BOŚ Bankukont oszczędnościowych. Tyle samo można zarobić w Getin Banku i Idea Banku, ale one stawiają wyższe wymagania (poza comiesięcznymi wpływami w wysokości 1 tys. zł trzeba także wydawać kartą odpowiednio 300 i 100 zł).

Propozycja jest dość atrakcyjna. Bank daje wysoki procent przy minimalnym wysiłku (karty nie trzeba zamawiać i zaprzątać sobie głowy jej używaniem). Promocja obowiązuje do odwołania. Można posiadać tylko jedno konto oszczędnościowe Więcej za Mniej.

Dodajmy, że BOŚ należy do tych instytucji, w których rachunek można założyć w pełni online i bez kuriera – przelewem weryfikacyjnym z innego banku.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.