Alior Bank wraca do korzeni czy znów łowi jeleni? Konto Internetowe za 0 zł

Instytucja kierowana przez Wojciecha Sobieraja wprowadziła do oferty bezwarunkowo darmowy ROR przeznaczony dla tych, aktywnie korzystają ze zdalnych kanałów dostępu. Posiadacz rachunku nie zapłaci też za przelewy krajowe, europejskie oraz – do końca roku – za kartę debetową.

[more]

 

Alior Bank postanowił pójść nieco ponad rynkowy (i własny) prąd i zaproponować bezwarunkowo darmowy ROR o nazwie Konto Internetowe (reklamowane też jako ZEROzłotowe). „To rachunek przygotowany z myślą o osobach aktywnie korzystających z bankowości internetowej i mobilnej” – czytamy w komunikacie.

 

Brak opłat i lokata na 4 proc.

 Konto Internetowe Alior Banku

Parametry Konta Internetowego Alior Banku:

  • prowadzenie: 0 zł,
  • internetowe przelewy krajowe i europejskie: 0 zł,
  • darmowe bankomaty Euronet i Planet Cash – łącznie 5600 maszyn, czyli 1/4 istniejących w Polsce,
  • karta debetowa: 0 zł do końca 2015 r. (od 1 styczni 2016 r. – 4 zł z możliwością zwolnienia po wydaniu plastikiem 100 zł),
  • darmowe bankomaty za granicą (ale trzeba będzie doliczyć koszty przewalutowania, chyba że w ramach nowego konta będzie możliwość otwarcia subrachunku walutowego),
  • bezpłatne operacje w aplikacji Blik.

<<chcę otworzyć Konto ZEROzłotowe>>

Wabikiem ma być dwumiesięczna lokata na 4 proc. Na razie jej szczegóły nie są znane. Można się jednak spodziewać, że wpłaty będą limitowane niską kwotą (w niedawnej promocji z kontem osobistym ograniczenie wynosiło 10 tys. zł) z ograniczeniem kwotowym 10 tys. zł. Prawo założenia depozytu przysługuje w ciągu 30 dni od zawarcia umowy na prowadzenie ROR-u.

Jak na produkt skierowany do nowoczesnych klientów przystało, Konto Internetowe można założyć przelewem weryfikacyjnym (oraz tradycyjnymi metodami). Zainteresowany? Możesz skorzystać z linka afiliacyjnego.

 

Nie pierwszy raz

 

Ta decyzja szefów Alior Bank budzi spore zdziwienie. Dlaczego? Przed siedmioma laty też kusili darmowymi usługami bankowymi, lecz z czasem zaczęli kasować kolejne bonusy, wprowadzać opłaty i zaostrzać warunki z nich zwalniające (niektóre prowizje są stałe i nie da się ich uniknąć). W efekcie do Wojciecha Sobieraja i jego współpracowników przylgnęła łatka tych, którzy najpierw wabią klientów, a później drenują ich kieszenie. Nie bez powodu Alior Bank uchodzi za jeden z najbardziej efektywnych, z najwyższą na rynku marżą odsetkową.

Najświeższe przykłady to T-Mobile Konto (na początku czerwca wprowadzono warunkową opłatę za kartę debetową) oraz zupełnie zlikwidowane Proste Konto Osobiste przejętego przez Alior Meritum Banku (swego czasu był to jeden z nielicznych rachunków, który wszystkie podstawowe usługi miał zupełnie za darmo).

Jak będzie teraz? Ile czasu będzie trwać sielanka, a kiedy zacznie się strzyżenie?

 

Bezwarunkowo darmowe konto osobiste z kartą

 

Obecnie na rynku dostępne są trzy ROR-y, które bez żadnych warunków oferują podstawowe usługi (konto, karta, przelewy internetowe, wszystkie bankomaty w kraju) za 0 zł:

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.