Półroczna lokata na 4 proc. w Toyota Banku pod lupą

Do końca lipca bank samochodowy oferuje sześciomiesięczny depozyt z najwyższą stawką na rynku. W zamian wymaga otwarcia płatnego konta osobistego. Pozwala jednak uniknąć miesięcznej opłaty za jego prowadzenie, dorzuca pakiet assistance i money-back za paliwo.

[more]

 

Niedawno należący do Toyoty bank samochodowy kusił 80-dniową lokatą na 3,75 proc. Teraz jej oprocentowanie spadło do 3 proc.

Na szczęście w międzyczasie w Toyota Banku pojawił półroczny depozyt ze stawką 4 proc. Obecnie to najlepsza propozycja na rynku w swojej kategorii, która znacznie dystansuje nawet „e-Lokatę Słoneczną” Getin Noble Banku i Open Finance z kuponem 3,1 proc. O tej ostatniej przeczytasz w osobnym wpisie.

 

Tylko dla nowych i z ROR-em w pakiecie

 

Prześwietlmy więc warunki nowej oferty banku Toyoty. W zasadzie są to dwa wymagania.

Po pierwsze, lokata 4 proc. w Toyota Banku dostępna jest tylko dla nowychOferta Lokata 4% w Toyota Banku obowiązuje z Kontem Jedynym klientów. Chodzi o osoby, które nie posiadały w nim konta osobistego w ciągu ostatnich dwóch lat (po 16 lipca 2013 r.).

Po drugie, jej otwarcie wymaga założenia płatnego (2,49 zł/m-c) ROR-u o nazwie Konto Jedyne. Można jednak uniknąć opłaty za jego prowadzenie, wydając w miesiącu kartą bezgotówkowo 400 zł.

Zalety Konta Jedynego:

  • darmowa karta debetowa,
  • bezpłatne przelewy internetowe (poza tymi do ZUS i US),
  • trzy wypłaty z obcych bankomatów na terenie kraju (każda kolejna taka transakcja kosztuje 4,5 zł),
  • sięgający 10 proc. money-back za paliwo – jego warunki opisano niżej,
  • wliczony w koszt prowadzenia rachunku assistance motoryzacyjny (m.in. holowanie, dostarczenie paliwa) i medyczny (m.in. rehabilitacja, dostawa leków).

Na pojedynczy depozyt można wpłacić od 3 do 10 tys. zł. Klientowi przysługuje prawo założenia trzech lokat, czyli w sumie może on ulokować w ten sposób 30 tys. zł. Lokatę otwiera się telefonicznie, po założeniu konta osobistego, co można zrobić poprzez nasz link afiliacyjny. Oferta obowiązuje do 31 lipca br.

 

<<Otwórz Konto Jedyne, by móc założyć lokatę na 4 proc.>>

 

Warunki zwrotu za paliwo

 

Wysokość możliwego do uzyskania zwrotu za paliwo zależy od średniego miesięcznego salda na Koncie Jedynym i od salda oszczędności w Toyota Banku. Maksymalnie można odzyskać 50 zł miesięcznie. Money-back naliczany jest do końca br.

Warunkiem wypłacenia premii jest też wykonanie kartą minimum trzech transakcji bezgotówkowych na 39 zł każda w punktach innych niż stacja paliw.

Uwaga! Jedna transakcja „paliwowa” wymaga trzech operacji „niepaliwowych”. Jeśli więc w danym miesiącu zatankowaliśmy dwa razy i chcemy uzyskać money-back od tych dwóch transakcji, musimy wykonać dodatkowo jeszcze sześć operacji bezgotówkowych w innych niż stacja paliw punktach handlowo-usługowych.

Przykładowo: 5-proc. money-back wymaga utrzymania salda na koncie w wysokości 2,5 tys. zł i salda oszczędności 15 tys. zł. Ponadto trzeba jeszcze opłacić z tego ROR-u przynajmniej dwa rachunki domowe, np. za prąd i telefon.

By uzyskać 10-proc. bonus, trzeba wykazać się 3,5-tys. saldem na rachunku głównym i 50 tys. oszczędności zdeponowanych w Toyota Banku.

 <<Otwórz Konto Jedyne, by móc założyć lokatę na 4 proc.>>

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.