Prześwietlamy promocję „Opłaca się opłacać” Banku Pocztowego

Nowi klienci, którzy będą opłacać rachunki w oddziale lub na Poczcie, mogą zyskać do 100 zł przez pięć miesięcy. Sęk w tym, że każdy przelew realizowany w ten sposób będzie ich kosztować 2,5 zł…

[more]

 

Promocja skierowana jest do nowych klientów, którzy otworzą w Konto ZawszeDarmowe. Chodzi o osoby, które na dzień 17 sierpnia br. (początek akcji) i w okresie 12 miesięcy przed tą datą nie były posiadaczami ani współposiadaczami ROR-u w Pocztowym.

 

10 proc. od każdego przelewu

 

Konto ZawszeDarmowe w Banku PocztowymWysokość premii wynosi 10 proc. wartości płatności wykonanych z Konta ZawszeDarmowego. Maksymalny zwrot to 20 zł w miesiącu. Przez pięć miesięcy, bo tyle trwa uczestnictwo w promocji, można więc zyskać do 100 zł.

Bonus będzie naliczany od wszystkich przelewów na rachunki w innych bankach. Poza opłatami za czynsz czy media moneyback będzie naliczany również od innych transakcji płatniczych wykonywanych na obce konta.

Zwrot, który jako sprzedaż premiowa jest zwolniony z podatku dochodowego, będzie wypłacany do 15. dnia następnego miesiąca następującego po miesiącu opłacenia należności.

Program „Opłaca się opłacać” trwa do odwołania. Instytucja zarządzana przez Szymona Miderę zobowiązuje się powiadomić o zakończeniu akcji minimum miesiąc wcześniej.

 

Warunki

 

Uwaga! By otrzymać 10-proc. premię, należy:

  1. Wyrazić i nie wycofać przez okres promocji (pięć miesięcy) zgód marketingowych i handlowych na otrzymywanie ofert od banku i jego partnerów.
  2. Zapewniać wpływy na rachunek min. 1 tys. zł miesięcznie.
  3. Realizować przelewy na Poczcie lub w oddziale Pocztowego – transakcje wykonywane przez internet czy inne kanały zdalne nie będą uwzględniane.

Ten ostatni punkt trochę wypacza sens udziału w akcji bonusowej. Dlaczego? Każdy przelew zlecony w oddziale i na Poczcie kosztuje 2,5 zł. W skrajnym przypadku prowizje mogą więc pochłonąć cały moneyback lub nawet go przewyższyć.

– Klienci nie zostaną zwolnieni z opłaty za przelew dokonany w placówce czy na Poczcie. Jednakże z danych rynkowych wynika, iż średnia kwota opłat Polaków za prąd wynosi 172 zł, za telefon 98 zł, za czynsz 464 zł, a za wywóz nieczystości 40 zł. W związku z powyższym klient biorąc udział w promocji, nie poniesie straty – twierdzi Bartosz Trzciński z Banku Pocztowego.

 

Inne opłaty

 

Konto jest bezwarunkowo darmowe. Tak samo przelewy internetowe. Karta kosztuje 5 zł, ale po wydaniu nią 300 zł bezgotówkowo bank oddaje nam prowizję.

Posiadacz rachunku może za darmo pobierać pieniądze z maszyn PKO BP, BZ WBK i Planet Cash (łącznie to prawie 5 tys. maszyn) oraz w placówkach Poczty Polskiej (4,6 tys. miejsc). Wypłaty z innych bankomatów są obciążone 5-zł prowizją. Po wykupieniu abonamentu za 5 zł miesięcznie można bez opłat podejmować gotówkę ze wszystkich urządzeń na całym świecie.  

 

Maciej Kusznierewicz

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.