Promocja „Premiowanie za bankowanie” Idea Banku pod lupą

Osoby prowadzące jednoosobową działalność mogą liczyć nawet na 75 zł netto miesięcznie i 900 zł netto rocznie. Wystarczy, że będą aktywne korzystać z konta firmowego, które po ostatniej zmianie tabeli opłat i prowizji jest praktycznie darmowe.

[more]

 

W ramach promocji Idea Bank płaci osobom prowadzącym jednoosobową działalność do 75 zł miesięcznie i 900 zł rocznie za aktywne korzystanie z konta, czyli: utrzymywanie salda na rachunku firmowym, wykonywanie przelewów przez internet, wpłaty we wpłatomacie, opłacanie składek w ZUS-ie i wystawianie faktur online.

 

Za co bonus?

 

Po premię, która będzie wypłacana do 10. dnia kolejnego miesiąca, mogą sięgnąć obecni i nowi klienci firmowi mający dostęp do systemu transakcyjnego Idea Cloud. To platforma do bankowości internetowej i mobilnej wyposażona m.in. w program do fakturowania.

Bank obiecuje, że będzie wypłacać bonus przez rok od przystąpienia do promocji. Udział w niej aktywuje się właśnie we wspomnianym systemie transakcyjnym.

Szczegółowy wykaz nagradzanych czynności i transakcji przedstawia tabela. 


Za co nagradza Idea Bank?

Premia dla mikrofirm od Idea Banku

źródło: Idea Bank

 

Premia naliczana jest do momentu uzyskania przez posiadacza rachunku 93 zł brutto (75 zł netto) w miesiącu. Dalsza aktywność nie jest nagradzana. Bonusy nie przechodzą na kolejne miesiące. Od naliczonej nagrody pieniężnej instytucja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego naliczy i odprowadzi w imieniu klienta 19-proc. zryczałtowany podatek dochodowy.

Ponadto w regulaminie bank informuje, że „ma prawo do wprowadzenia ograniczeń dotyczących naliczania premii w przypadku podejrzenia nadużycia”.

 

Bezpłatne konto dla 1-os. firmy

 

bezpłatne konto Firma to Ja w Idea BankuJak wspomniano, warunkiem udziału w promocji jest posiadanie w Idea Banku rachunku dla mikrofirm. Wybór jest spory. Jednak ze względu na znikome koszty najlepszym wydaje się konto Firma to Ja, które po lipcowych zmianach w tabeli opłat i prowizji zyskało na atrakcyjności:

  • prowadzenie: 0 zł
  • e-przelewy (w tym do ZUS i US): 0 zł
  • wszystkie bankomaty krajowe: 0 zł
  • karta debetowa: 4,99 zł (0 zł pod warunkiem wygenerowania nią obrotu bezgotówkowego w wysokości 300/400 zł – zależy od daty zawarcia umowy)
  • wpłata w oddziale: 0 zł
  • wypłata w oddziale: 0,3 proc. (min. 5 zł)

Równie dobre lub lepsze oferty dla jednoosobowych podmiotów gospodarczych można policzyć na palcach jednej ręki. Chodzi o: Bank Smart – Smart Biznes Konto, Deutsche Bank – dbNET Biznes i Bank Pocztowy – Pocztowe Konto Firmowe.

Duży plus Idea Bankowi należy się też za mobilny wpłatomat (na razie tylko w Warszawie) i dostęp do przestrzeni biurowej (Idea Hub, na razie Warszawa i Kraków). Obie usługi dla właścicieli kont firmowych świadczone są bezpłatnie i bez ograniczeń.

posiadacza rachunku.

Jest sporo klientów, którzy korzystają z tych usług bardzo często. Nie ma jednak nadużyć, że np. rezerwuje salę na tydzień z góry – zapewnia Klaudia Klimkowska, spec. ds PR w Idea Banku.


 <<otwórz Konto Firma to Ja i zarób 900 zł>>

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.