Bank Smart znów dobrze wita nowych klientów – 4 proc. na lokacie bez konta

Osoby, które jeszcze nie korzystały z usług internetowej odnosi FM Banku PBP, mogą założyć jednomiesięczny depozyt z najwyższą stawką na rynku i nie muszą wiązać się dodatkowymi produktami. Dotychczasowi kontrahenci też nie mają powodów do narzekań.

[more]

 

Bank Smart wraca do rywalizacji o nasze oszczędności, podnosząc oprocentowanie lokat i limity kwot, jakie można na nich ulokować. Widocznie klientom nie spodobały się poprzednie warunki depozytów oferowanych przez internetową odnogę FM Banku PBP, co pewnie ten odczuł w swoim bilansie.

 

Rynkowa czołówka lokat

Smart Lokata na Powitanie 4% 

Uatrakcyjnił więc parametry Smart Lokaty na Powitanie. Niestety, mogą ją założyć tylko nowi klienci. Dokładnie chodzi o osoby, które dotąd nie korzystały z usług BIZ Banku, Banku Smart ani platformy Smart Lokaty Online.

Smart Lokata na Powitanie dostępna jest w trzech wariantach czasowych – od jednego do trzech miesięcy. Oprocentowanie zależy od czasu trwania depozytu:

  • 1 miesiąc – 4 proc.
  • 2 i 3 miesiące – 3,5 proc.

W każdym przypadku limit kwotowy wynosi 10 tys. zł, czyli dwa razy więcej niż wcześniej. Uwaga! Lokata dostępna jest bez dodatkowych produktów, czyli nie trzeba zakładać konta osobistego. Depozyt założymy zdalnie, a po jego zakończeniu kapitał powiększony o odsetki wróci na nasz rachunek, z którego wpłacaliśmy pieniądze.

Klientowi przysługuje prawo otwarcia tylko jednej lokaty „na powitanie”. Środki objęte są ochroną BFG do równowartości 100 tys. euro.

Jednomiesięczna Smart Lokata na Powitanie ze stawką 4 proc. to obecnie najlepsza propozycja na rynku w swojej kategorii. Również jej opcja dwu- i trzymiesięczna należy do ścisłej czołówki.

Obecnie więcej, bo 4-5 proc., zarobimy tylko w: Deutsche Banku (dbLok@ta), Meritum Banku (Lokata Start), Alior Banku (lokata do konta ZEROzłotowego), Eurobanku (Lokata na Dobry Start), mBanku (lokata 4% na wejście) i Idea Banku (Lokata Happy). Sęk w tym, że tylko ta ostatnia instytucja nie wymaga otwarcia ROR-u, który – w przypadku niespełnienia zapisanych w ich regulaminach warunków – zmniejszy zysk z lokaty.

 

<<otwórz Smart Lokatę na Powitanie na 4 proc.>>

 

Konto oszczędnościowe na 3 proc.

 

Nowi klienci Banku Smart mają też możliwość otwarcia rachunku oszczędnościowego Smart Procent ze stawką 3 proc. i max saldem 50 tys. zł.

Oferta obowiązuje przynajmniej do 17 października. W ostatnich miesiącach podmiot kierowany przez Sławomira Lachowskiego kilkukrotnie przedłużał tę promocję. W rankingu kont oszczędnościowych bloga „Obiektywnie o Finansach” rachunek ten plasuje się w ścisłej czołówce (więcej można zarobić tylko w trzech miejscach).

Uwaga! Konto Smart Procent wymaga również związania się umową na ROR, który na szczęście wraz z kartą debetową i wszystkimi bankomatami na świecie jest bezwarunkowo darmowy.

 

<<otwórz rachunek oszczędnościowy Smart Procent na 3 proc.>>

 

Dla obecnych i starych klientów Banku Smart najwyżej oprocentowanym depozytem w jego ofercie jest lokata dwumiesięczna Smart Lokata w wariancie promocyjnym na 3,05 proc. Wyróżnia się ona bardzo wysokim limitem wpłat – 500 tys. zł oraz brakiem konieczności zakładania rachunku osobistego.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.