Lokata Odlotowa na 4,5 proc. w Open Finance i Home Broker pod lupą

Pośrednicy z grupy Getin Holding wraz ze spółką-matką proponują dwumiesięczny depozyt z drugą najwyższą stawką na rynku. By z niego skorzystać, nie musimy wiązać się dodatkowymi produktami, ale musimy pofatygować się do placówki.

[more]

 

Getin Bank najwyraźniej potrzebuje naszych pieniędzy. Świadczyć może o tym trwająca promocja Lokaty Odlotowej w Open Finance i Home Broker, które należą do tej samej grupy kapitałowej. W oddziałach tych dwóch pośredników finansowych wchodzących w skład Getin Holding można założyć dwumiesięczny depozyt na 4,5 proc. w skali roku!

Lokata Odlotowa w Open Finance 

Bez konta, ale z gwarancją BFG

 

Obecnie to jedna z najlepszych propozycji na rynku. Więcej oferuje tylko Deutsche Bank (5 proc. na Internetowej dbLok@cie), ale on wymaga założenia konta. Decydując się na Lokatę Odlotową, nie musimy wiązać się dodatkowymi produktami.

Minus jest taki, że musimy fatygować się do oddziału. Najlepiej wcześniej się umówić na spotkanie.

Uwaga! Podczas wizyty w placówce nie dajmy sobie wcisnąć innego produktu, np. płatnego konta w Getin Banku albo planu systematycznego oszczędzania. Niektórzy klienci skarżyli się, że byli nagabywani na to, czym nie byli zainteresowani.

Maksymalna kwota Lokaty Odlotowej wynosi 50 tys. zł i jest objęta ochroną BFG. Maksymalne możliwe do zgarnięcia odsetki to zatem 304,58 zł na rękę.

Jest to depozyt odnawialny, więc po założeniu trzeba zmienić jego ustawienia – w systemie bankowości elektronicznej (jeśli posiadamy dostęp, bo już kiedyś korzystaliśmy z usług Getin Banku) bądź podczas następnej wizyty. Dlaczego nie warto go odnawiać? Z powodu mizernego oprocentowania, które po przedłużeniu wyniesie… 1 proc. (stopa referencyjna NBP pomniejszona o 0,5 pkt. proc.).

Uwaga! Standardowo Lokata Odlotowa jest oprocentowana na 4,5 proc. Jednak osoby, które wcześniej skorzystały z „Lokaty Okrągła Czwórka”, otrzymają 3,5 proc., co w aktualnych warunkach rynkowych i tak jest dobrą ofertą za depozyt dwumiesięczny bez żadnych warunków.

Jednemu klientowi przysługuje prawo założenia jednej lokaty. Po złożeniu wniosku mamy siedem dni na jego opłacenie (nie robi się tego podczas wizyty).

 

Inne propozycje Getin Banku

 

Przypomnijmy, że w Getin Banku dostępne są tez inne atrakcyjnie oprocentowane depozyty – i to bez wychodzenia z domu, z opcją założenia przez internet. Chodzi o:

  • Lokatę na Start – 3,5 proc. na dwa miesiące, bez dodatkowych produktów, max kwota 10 tys. zł, ale tylko dla nowych klientów (załóż),
  • Lokatę na otwarcie II – 3,5 proc. na dwa miesiące, na kwotę 200 tys. zł, tylko dla nowych klientów i z koniecznością otwarcia ROR-u,
  • Lokatę Rentierską Gold – 3,25 proc. na trzy lata (lub dwa lata ze stawką 3 proc.) i z comiesięcznymi odsetkami, bez dodatkowych produktów, dla kwot 150 tys. – 20 mln zł (załóż)
  • Lokatę Słoneczną – 3 proc. na pół roku, bez dodatkowych produktów, bez ograniczeń kwotowych (muszą to być jednak nowe środki, czyli nadwyżka ponad saldo z 30 lipca br.).

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.