Banki płacą za otwarcie i używanie konta – sprawdzamy warunki

Obecnie przynajmniej trzy instytucje kuszą premiami od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za założenie rachunku i aktywne z niego korzystanie. Prześwietlamy promocje w BZ WBK, ING Banku Śląskim i mBanku.

[more]

 

Mimo niekorzystnych zmian (obniżka interchange, wzrost opłaty na BFG) i otoczenia rynkowego (niskie stopy procentowe, zapowiedzi podatku bankowego) niektóre banki nie rezygnują z walki o klientów bonusami pieniężnymi. Trzeba jednak przyznać, że czasy, gdy płaciły za sam fakt otwarcia rachunku, się skończyły i nie wrócą.

Dziś, by zgarnąć premię za założenie konta, trzeba się trochę postarać i związać z bankiem przynajmniej na kilka miesięcy. Obecnie co najmniej trzy banki prowadzą tego typu promocje: BZ WBK, ING Bank Śląski i mBank.

 

70+10 zł od BZ WBK

Konto Godne Polecenia w BZ WBK 

Co trzeba zrobić?

  1. Do 15 września zarejestrować się na specjalnej stronie (po podaniu danych i wyrażeniu zgód musimy kliknąć w link, który otrzymamy na maila).
  2. Do 15 października otworzyć Konto Godne Polecenia, zamówić kartę i wykonać nią operacje bezgotówkowe na minimum 100 zł.

Bonus zostanie wypłacony do 19 listopada i do tego dnia trzeba mieć aktywny rachunek, bo to na niego wpłynie 70 zł.

Dodatkowe 10 zł można zgarnąć za ściągnięcie aplikacji mobilnej i założenie z jej poziomu Lokaty mobilnej na kwotę co najmniej 1 tys. zł. Depozyt ma stawkę 2,5 proc. Mamy na to czas do 15 października.

Konto Godne Polecenia jest bezwarunkowo bezpłatne, ale płacimy 7 zł miesięcznie za kartę i ta opłata jest sztywna – nie da się jej uniknąć. Darmowe są także wszystkie bankomaty w kraju i krajowe przelewy przez internet.

Oba bonusy są zwolnione z podatku.

 

<<otwórz Konto Godne Polecenia i zgarnij 70 zł>>

 

100 zł od ING

 

Konto z Lwem Direct w ING

 

Co trzeba zrobić?

  1. Do 30 września złożyć wniosek.
  2. Do 31 października otworzyć Konto z Lwem Direct i zamówić dowolny kartę debetową (wykluczone z promocji są osoby, które posiadały jakikolwiek rachunek w ING po 31 grudnia 2013 r.).
  3. Do 29 lutego 2016 r. wydać plastikiem bezgotówkowo lub poprzez aplikację BLIK 1 tys. zł

Rachunek i karta muszą być aktywne do 31 marca 2016 r., gdyż do tego dnia instytucja zarządzana przez Małgorzatę Kołakowską wypłaci nagrodę, która nie podlega opodatkowaniu.

Konto z Lwem Direct jest bezwarunkowo bezpłatne. Darmowe są też przelewy internetowe i wszystkie bankomaty w kraju. Za kartę zapłacimy 7 zł miesięcznie, ale unikniemy tej opłaty, jeśli wykonamy plastikiem operacje bezgotówkowe na co najmniej 300 zł.

 

<<otwórz Konto z Lwem Direct i zgarnij 100 zł>>

 

600+200 zł od mBanku – dla mikroprzedsiębiorców

mBiznes konto Start w mBanku 

Co trzeba zrobić?

  1. Do 30 września otworzyć jeden z rachunków firmowych z oferty mBanku dla MSP: mBiznes konto Start (dla osób prowadzących działalność nie dłużej niż rok) lub mBiznes konto Komfort.
  2. Co miesiąc przez rok od otwarcia konta:
  • opłacać z tego rachunku składki ZUS na co najmniej 250 zł
  • wykonywać kartą minimum jedną operację bezgotówkową (na dowolną kwotę)

W zamian do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnimy wymagania, otrzymamy 50 zł. W sumie przez rok możemy zyskać 600 zł. Premia stanowi dla przedsiębiorcy przychód i podlega samodzielnemu rozliczeniu z US.

Jeśli rachunek założymy za pośrednictwem serwisu Bankier.pl (na stronie mambiznes3.zgarnijpremie.pl zostawiamy maila), otrzymamy dodatkowo 200 zł.

W ramach promocji oba rachunki przez rok są bezwarunkowo darmowe. Później konto Start automatycznie przekształca się w konto Komfort, które kosztuje 25 zł miesięcznie i jest to opłata sztywna.

Posiadaczom konta Start przysługuje pięć darmowych przelewów krajowych w miesiącu. Właściciele konta Komfort mogą bez opłat wykonać 20 takich operacji. Każdy następny to wydatek 1,5 zł.

Karta debetowa do mBiznes konta Start kosztuje 5 zł miesięcznie, ale bank zwalnia z prowizji po wydaniu 200 zł bezgotówkowo. Plastik do mBiznes konta Komfort jest bezwarunkowo bezpłatny.

Posiadacze obu rachunków mogą bez prowizji wypłacać pieniądze z maszyn Euronetu, Planet Cash i BZ WBK. Pobranie gotówki z innych urządzeń na terenie kraju to koszt 3 proc., min. 5 zł.

 

<<otwórz mBiznes konto Start i zgarnij 600zł>>

<<otwórz mBiznes konto Komfort i zgarnij 600 zł>>

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.