Dobra lokata z kontem i 50 zł w prezencie – promocja Eurobanku i Comperii pod lupą

Podmiot zależny od Societe Generale oferuje nowym klientom 4 proc. na lokacie trzymiesięcznej z opcją jej przedłużenia na 5 proc. Muszą otworzyć ROR i przelać tam wynagrodzenie. Jeśli założą depozyt, otrzymają premię od właściciela porównywarki finansowej.

[more]

 

Lokaty na dobry start” mogą założyć tylko nowi klienci. Chodzi o osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były posiadaczem, współposiadaczem ani pełnomocnikiem do konta w Eurobanku.

 

50 zł za założenie ROR-u i lokaty

 

Lokata 4% w Eurobanku i 50 zł premii od Comperii

Trzymiesięczną lokatę na 4 proc. założymy w placówce lub przez internet (możesz założyć przez ten link afiliacyjny). Uprzednio trzeba jednak otworzyć konto osobiste w jednej z trzech taryf: Classic, Active lub Prestige.

Ale uwaga! W promocji uprawniającej do otrzymania 50 zł premii biorą udział tylko posiadacze jednego z dwóch rachunków Active i Prestige. Tylko oni otrzymają bonus w wysokości 50 zł od firmy Comperia, która jest właścicielem popularnej porównywarki finansowej o tej samej nazwie.

Nagroda zostanie przelana do końca roku na rachunek w Eurobanku. Nie trzeba spełniać żadnego dodatkowego warunku poza otwarciem konta i lokaty.

Promocja „Comperia Bonus 4” trwa do końca października br. Natomiast depozyt, ale już bez szans na 50-zł premii, można założyć do końca listopada. Każdy klient spełniający opisane wymagania ma prawo do jednej lokaty.

 

<<Chcę założyć lokatę w Eurobanku i otrzymać ekstra 50 zł>>

 

Najwyższa stawka na rynku

 

Wróćmy do oprocentowania. Stawka 4 proc. w skali roku obowiązuje tylko dla salda nieprzekraczającego 10 tys. zł. Dla tych parametrów maksymalny zysk wyniesie 79,67 zł (po podatku).

Najlepsze lokatyW przypadku kwot 10-50 tys. zł oprocentowanie wynosi 3 proc., co też nie jest złą ofertą. To jedna z najlepszych propozycji na rynku (więcej daje tylko Deutsche Bank, w którym w dwa miesiące zarobimy 5 proc. przy dopuszczalnej sumie 10 tys. zł).

Po zakończeniu depozyt odnowi się na kolejne trzy miesiące z kuponem 5 proc., jeśli powiązany z lokatą rachunek zostanie w trakcie trwania pierwszej lokaty przynajmniej raz zasilony wynagrodzeniem w wysokości min. 500 zł. Akceptowane są wpływy z umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, emerytury i renty.

Uwaga! Sprawdza się patent polegający na samodzielnym zasileniu rachunku przelewem ze swojego konta w innym banku – trzeba tylko właściwie zatytułować ten transfer.

Dodajmy, że odsetki z pierwszej lokaty trafią na przypisany do niej ROR. Zaznaczmy też, że stawka 5 proc. na odnowionej lokacie tyczy się kwot do 10 tys. zł. Środki z przedziału 10-50 tys. zł będą mieć kupon 4 proc. W obu przypadkach to bardzo dobra oferta.

Co się stanie, jeśli nie przelejemy wynagrodzenia? Możemy się ratować wydatkami kartą dołączoną do otwartego w Eurobanku konta osobistego. Przez okres trwania pierwszej lokaty trzeba wykonać plastikiem przynajmniej dziewięć operacji bezgotówkowych na min. 600 zł łącznie. Jednak wówczas drugi depozyt będzie mieć stawkę 4 proc. (3 proc. dla salda 10-50 tys. zł).

W razie niespełnienia żadnego z wymagań (brak wpływów, brak wydatków plastikiem) druga lokata odnowi się ze stawką 1,5-1,6 proc. w zależności od salda.

 

<<Chcę założyć lokatę w Eurobanku i otrzymać ekstra 50 zł>>

 

Opłaty i możliwość ich uniknięcia

 

Pamiętajmy, że konto osobiste w Eurobanku nie jest darmowe (choć pozwala wypłacać pieniądze bez prowizji ze wszystkich bankomatów w kraju), bo kosztuje 9-21 zł w zależności od taryfy (odpowiednio: Active i Prestige). Na szczęście instytucja należąca do grupy Societe Generale zwalnia z opłat za ROR i kartę po spełnieniu warunków.

W przypadku posiadaczy rachunku Active chodzi m.in. o:

  • wpływy min. 1,5 tys. zł w miesiącu lub średnio saldo min. 15 tys. zł,
  • wydatki kartą 400 zł (w przeciwnym razie 4,9 zł/mc).

W przypadku posiadaczy rachunku Prestige chodzi o:

  • wpływy min. 3 tys. zł w miesiącu lub średnio saldo min. 50 tys. zł,
  • wydatki kartą 500 zł (w przeciwnym razie 4,9 zł/mc).

Plusem obu rachunków jest money-back 5 proc. (liczą się m.in. opłacone kartą należności za sport, kino, restauracje, puby, fast foody, kolej) oraz fakt, że – do końca roku – są oprocentowane (odpowiednio 2 i 4 proc.), choć tylko niskie salda (do 1,5 i do 4 tys. zł).

 

<<Chcę założyć lokatę w Eurobanku i otrzymać ekstra 50 zł>>

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.