BPH też kusi nowych klientów lokatą na 4% w pakiecie z kontem osobistym

Do grona instytucji oferujących powitalny depozyt na wysoki procent dołączył bank kontrolowany przez amerykańską grupę GE. By zgarnąć tytułowe odsetki, oprócz otwarcia ROR-u trzeba co miesiąc zasilać go odpowiednią kwotą.

[more]

 

Konkurencja w branży bankowej na polskim rynku jest spora. Właśnie dlatego celem przyciągnięcia nowego klienta, a właściwie podebrania go innym podmiotom, banki stosują różne wabiki.

Jednym z nich są atrakcyjnie oprocentowane lokaty. Żeby jednak nie było za łatwo i byśmy nie uciekli z pieniędzmi zaraz zainkasowaniu odsetek, instytucje finansowe wymagają także otwarcia konta osobistego, z którym powiązana będzie lokata na wysoki procent. Taką taktykę stosują m.in. Deutsche Bank, Alior Bank, mBank czy Eurobank, które w zamian za związanie się umową o prowadzenie ROR-u proponują depozyty ze stawką 4-5 proc. w skali roku o różnym terminie zapadalności.

 

Warunki

 

Teraz ich śladem poszedł BPH. W jego ofercie pojawiła się skierowana do nowych klientów lokata „Nowy Gatunek”. To półroczny depozyt na 4 proc. z limitem 10 tys. zł.

Lokata Nowy Gatunek w BPH na 4 proc.

 1. Mogą go założyć osoby, które równocześnie otworzą rachunek podstawowy w jednej z trzech taryf: Lubię to!Konto, Kapitalne Konto bądź Maksymalne Konto.
 2. Uwaga! Dodatkowym warunkiem jest comiesięczne zasilanie ROR-u kwotą co najmniej 2 tys. zł, przy czym to wymaganie trzeba spełniać począwszy od drugiego miesiąca kalendarzowego trwania lokaty.
  W przeciwnym razie oprocentowanie lokaty spadnie do… 0,25 proc. Na szczęście ta sankcja obejmuje tylko miesiąc, w którym na rachunek nie wpłynie wymagana suma. Jeśli w kolejnym miesiącu bank odnotuje taką wpłatę czy przelew, stawka wróci do 4 proc.

Naturalnie trzeba też utrzymać konto do dnia zapadalności lokaty.

Promocja trwa do 26 lutego 2016 r. i mogą z niej skorzystać osoby, które w okresie 1 stycznia-1 listopada br. nie były posiadaczem konta osobistego w BPH.

Lokatę zakłada się tylko w punktach stacjonarnych, czyli w oddziałach i placówkach partnerskich banku. Klient ma siedem dni od momentu zawarcia umowy o prowadzenie ROR-u na opłacenie wniosku. Przysługuje mu prawo do otwarcia jednego depozytu o nazwie „Nowy Gatunek”.

 

Opłaty


BPH ma dość szeroką paletę rachunków podstawowych. Przy umiejętnym wyborze i korzystaniu klient nie poniesie żadnych opłat. Szczegóły ROR-ów objętych ofertą specjalną poniżej.


Lubię to! Konto 

 • prowadzenie: 0 zł (bez żadnych wymagań)Konto osobiste w BPH
 • karta: 0/6 zł (warunek: wykonanie nią czterech transakcji bezgotówkowych w miesiącu)
 • bankomaty: 0 zł za wypłaty ze wszystkich maszyn w kraju
 • przelewy: 0 zł (przez internet)

<<chcę otworzyć>>

 

Kapitalne Konto

 • prowadzenie: 9,99/0 zł (promocja „Kapitalne Konto dla Klientów ZUS”: darmowe prowadzenie konta przez dwa lata od jego otwarcia dla osób powyżej 55. roku życia, które będą przelewać na rachunek swoje świadczenie emerytalne/rentowe z ZUS)
 • karta: 0 zł (bez żadnych wymagań)
 • bankomaty: 0 zł za wypłaty ze wszystkich maszyn w kraju
 • przelewy: 0 zł (w oddziałach, przez internet i telefon)
 • 5 proc. (max 30 zł/m-c) zwrotu za płatności kartą w aptekach

<<chcę otworzyć>>

 

Maksymalne Konto

 • prowadzenie: 19,99/0 zł (warunek: wpływy 7,5 tys. zł miesięcznie jako wpłaty własne w kasie albo przelewy z obcych rachunków, których klient nie jest posiadaczem)
 • karta: 0 zł (bez żadnych wymagań)
 • bankomaty: 0 zł za wypłaty ze wszystkich maszyn na całym świecie
 • przelewy: 0 zł (w oddziałach, przez internet i telefon)
 • konto oszczędnościowe ze stawką 2,75 proc. w skali roku (do 50 tys. zł)

<<chcę otworzyć>>

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.