Nowoczesne usługi finansowe

Internet pomaga rozwijać się kolejnym branżom, które w trosce o swoich klientów oferują im kompleksowe usługi dostępne przez całą dobę. Dziś dzięki specjalnym aplikacjom można bez wychodzenia z domu nie tylko zrobić zakupy czy opłacić rachunki, ale też wykorzystać możliwości rynków finansowych.

[more]

Materiał Partnera

 

Konta bankowe czy rachunki maklerskie z dostępem przez internet są obecnie standardem. Polacy mogą także korzystać z usług oferowanych przez Skrill czy PayPal, które prowadzą rachunki wirtualne.

Te ostatnie można normalnie zasilać i jednocześnie używać je do opłacania należności online – bez konieczności posiadania tradycyjnego konta bankowego. Poza samym dostępem do usługi zaletą takiego rozwiązania są również konkurencyjne ceny oraz bezpieczeństwo danych i zgromadzonych środków.

Walutomat - kantor internetowy 

Wymiana walut online

 

Działające w naszym kraju banki udzielają kredytów w obcej walucie. Istniejące rozwiązania prawne umożliwiają spłatę takich zobowiązań bez konieczności ich przewalutowania.

Przykładowo płacąc ratę kredytu hipotecznego denominowanego we frankach, nie trzeba uprzednio zamieniać ich na złote. Można od razu zasilić rachunek kredytu helweckim środkiem płatniczym. W ten sposób unika się spreadu, który w bankach jest wybitnie niekorzystny. Uzyskane w ten sposób oszczędności sięgają kilkuset złotych rocznie.

To sprawia, że warto korzystać usług takich podmiotów jak internetowy kantor. Możliwość zakupu dowolnej waluty online to dla klientów wymierne korzyści. Takie transakcje można zawierać w najbardziej dogodnym dla siebie czasie, także w nocy czy w weekendy.

Kantor internetowy oferuje zarówno kupującym, jak i sprzedającym kursy znacznie korzystniejsze od tych proponowanych przez kantory stacjonarne. Wynika to m.in. z wielkości wolumenów. Transakcje przeprowadzane zdalnie opiewają na większe kwoty.

Wymieniając walutę przez internet, klient ma zagwarantowany określoną cenę. Zwykle taka gwarancja trwa 24 godziny – do momentu, aż klient sfinalizuje operację, przelewając środki na swój wirtualny rachunek w kantorze.

 

Lepsze stawki i dostępność 24 h

 

Kto głównie korzysta z opcji zakupu i sprzedaży dewiz online? Przede wszystkim są to kredytobiorcy, którzy spłacają kredyt w walucie. Liczne grono klientów kantorów internetowych stanowią też osoby planujące wakacje poza Polską albo służbowy wyjazd za granicę. Mimo istnienia nowoczesnych środków płatniczych (m.in. karty walutowe) wciąż to gotówka sprawdza się najlepiej podczas zagranicznych wojaży.

Jednak lepsze kursy dostępne w e-kantorze i wynikające stąd realne oszczędności to niejedyny powód, dla którego warto zostać jego klientem. Liczy się również całodobowa dostępność takiej platformy. Dzięki temu transakcję można przeprowadzić w ostatniej chwili przed wyjazdem czy zleceniem przelewu.

 

Walutomat

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.