BGŻ Optima łagodzi zasady na koncie oszczędnościowym i daje 50 zł za założenie lokaty

Poprzednia zmiana reguł chyba nie wyszła bankowi na dobre, dlatego teraz nieco je liberalizuje. Kusi też bonusem nowych klientów, którzy wpłacą przynajmniej 1 tys. zł na dobrze oprocentowany depozyt kwartalny.

[more]

 

Dziś (27 listopada) w BGŻ Optima rozpoczęła się nowa promocja polegająca na podwyższeniu oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Nadal wynosi ono 2,8 proc. w skali roku i obejmuje nowe środki z limitem 100 tys. zł.

Nadwyżka wygeneruje odsetki na poziomie 1,6 proc. (jeśli nie będzie przekraczać 150 tys. zł) lub 2 proc. (jeśli przekroczy). Promocja trwa do 5 lutego 2016 r.

konto oszczędnościowe w BGŻ Optima na 2,8% 

Niezadowolenie starych

 

Nowością jest punkt odniesienia, czyli saldo początkowe (obejmuje nie tylko Konta Indywidualne, ale też ewentualne lokaty i fundusze założone i kupione z poziomu bankowości internetowej BGŻ Optima). Tym razem internetowa odnoga BGŻ BNP Paribas ustanowiła je na 20 listopada, czyli tydzień wstecz w stosunku do dnia rozpoczynającego kolejną ofertę specjalną.

Dla tych, którzy regularnie odkładają w Optimie, ma to znaczenie. Ostatnim razem bank wyznaczył saldo początkowe z datą 11 dni wstecz, choć wszyscy spodziewali się, że będzie to dzień wstecz. W konsekwencji manewr wycofywania wszystkich środków w dzień poprzedzający zakończenie promocji z zamiarem ich ponownej wpłaty po rozpoczęciu nowej oferty specjalnej nic nie dał. To sprawiło, że zdecydowana większość starych klientów nie spełniła warunku nowości i musiała zadowolić się stawką 1,5-1,7 proc. zamiast 2,8 proc.

Ta zagrywka banku nie spodobała się starym klientom. Część z nich wycofała z Optimy wszystkie oszczędności. Znaleźli się też tacy, którzy zamknęli rachunek i pożegnali się z instytucją, która „kocha wysokim procentem”.

 

Wabienie nowych

50 zł za założenie Lokaty Bezkarnej w BGŻ Optima 

Być może to skłoniło Piotra Grzybczaka (dyrektor zarządzający BGŻ Optima) do zliberalizowania zasad nowej promocji? Ostatnio bank nagradza też nowych kontrahentów 50-zł bonusem za założenie trzymiesięcznej Lokaty Bezkarnej na 3,2 proc. (w pakiecie z zupełnie darmowym kontem oszczędnościowym). Co trzeba zrobić, by go otrzymać?

  1. Zarejestrować się na stronie promocji (kliknij, by na nią przejść).
  2. Do 17 grudnia wypełnić wniosek o konto oszczędnościowe i Lokatę Bezkarną.
  3. Do 18 grudnia wpłacić lokatę na min. 1 tys. zł
  4. Utrzymać lokatę przynajmniej do 5 lutego.
  5. Mieć szczęście – nagroda zostanie wypłacona do 15 lutego pierwszemu 1000 osób, które spełnią warunki promocji (do 22 grudnia zostaną poproszone o zalogowanie się na stronie organizatora i podanie numeru rachunku, na który trafi premia).

Nowy klient to w rozumieniu regulaminu osoba, która nie jest stroną umowy z BGŻ Optima ani była strona umowy w okresie 20 listopada 2014 r. – 19 listopada 2015 r. Wymóg ten nie dotyczy korzystania z usług BGŻ BNP Paribas (ani obu tych banków sprzed fuzji).

Na wspomnianej lokacie można ulokować max 100 tys. zł., co czyni ją obecnie jedną z najlepszych ofert tego typu na rynku.

Warto również dodać, że Konto Indywidualne jako jedyne z rynkowej czołówki nie limituje darmowych przelewów z rachunku. Nie wymaga też otwarcia ROR-u.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.