Promocja „Konto na 4%” w BZ WBK pod lupą

Atrakcyjnie oprocentowany i darmowy ROR oraz zwolnienie z opłaty za kartę do czerwca 2017 r. bez konieczności spełniania żadnych warunków – tym kusi obecnie podmiot kierowany przez Mateusza Morawieckiego. Bardzo podobną ofertę proponuje też BGŻ BNP Paribas.

[more]

 

Pod koniec października kontrolowana przez Banco Santander instytucja ruszyła z ofertą specjalną o nazwie „Konto na 4%”. W jej ramach nowi i obecni klienci banku mogą założyć bezwarunkowo bezpłatny ROR Konto Godne Polecenia (KGP) ze stawką 4 proc. w skali roku (normalnie rachunek ten nie jest oprocentowany) oraz bez żadnych wymagań są zwalniani z opłaty za obsługę podpiętej do tego konta karty debetowej (dzięki czemu zaoszczędzą do 7 zł miesięcznie).

 

Gdzie są haczyki?

Konto Godne Polecenia w promocji: 4% do czerwca 2017 r. 

Promocja trwa do 30 czerwca 2017 r., a można do niej przystąpić do końca czerwca 2016 r. Biorą w niej udział tylko te rachunki, które zostaną otwarte przez internet (przelewem weryfikacyjnym) albo za pośrednictwem kuriera.

Uwaga! Podana stawka dotyczy tylko kwot do 4 tys. zł. Nadwyżka przyniesie odsetki na poziomie 1 proc. Poza tym jest to oprocentowanie zmienne. Niewykluczone, że po wymianie składu Rady Polityki Pieniężnej w lutym 2016 r. zostanie ono obniżone. Analitycy oceniają bowiem, że nowa RPP obniży stopy procentowe, co pociągnie za sobą redukcję odsetek produktów depozytowych.

Klient otwierający ROR w tej promocji może wybrać jedną z dwóch kart: MasterCard Omni i MasterCard Payback Omni. Obie standardowo kosztują 7 zł miesięcznie i umożliwiają bezprowizyjną wypłatę ze wszystkich bankomatów w kraju oraz w oddziałach BZ WBK (dodatkowo ta druga pozwala zbierać punkty w programie Payback – 1 pkt za każde wydane 6 zł). W skali całej promocji oszczędność na obsłudze plastiku może sięgnąć nawet 140 zł.

Oprócz atrakcyjnego oprocentowania i zwolnienia z opłaty za kartę uczestnik oferty specjalnej zwalniany jest z opłaty za sprawdzenie salda w bankomacie, generowanie zestawień operacji oraz wydanie nowego PIN-u na wniosek złożony w placówce.

Jakieś wymagania?

  1. Brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych
  2. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną.

Innymi słowy: trzeba liczyć się z telefonami i mailami z banku oraz od jego partnerów zachęcającymi do kupna kolejnych produktów, np. karty kredytowej, debetu w koncie.

 

<<chcę otworzyć Konto Godne Polecenia w BZ WBK>>

 

Przypomnijmy, że w ofercie BZ WBK znajduje się już oprocentowany ROR. Chodzi o Konto 1|2|3. Odsetki mają tam charakter progresywny (1 proc. dla salda do 1 tys. zł, 2 proc. dla kolejnego tysiąca i 3 proc. dla kwot z przedziału 2-3 tys. zł).

Jego posiadacz nie może jednak pobierać bezpłatnie gotówki ze wszystkich maszyn, tylko z urządzeń własnych banku oraz PKO BP. W zamian przysługuje ma prawo odzyskania do 25 zł miesięcznie za opłacone z tego konta należności za media: gaz, prąd, internet, telewizja, telefon.

 

Konkurencja nie śpi

iKonto Aktywator - Konto Praktyczne w BGŻ BNP Paribas 

Równie wysoko oprocentowany ROR proponuje BGŻ BNP Paribas. Chodzi o Konto Praktyczne. W tym przypadku stawka 4 proc. ma charakter stały i obowiązuje przez rok od otwarcia rachunku dla salda nie większego niż 5 tys. zł. Do tej promocji można przystąpić do końca br. W tym celu trzeba zawrzeć umowę przelewem weryfikacyjnym lub za pośrednictwem kuriera.

Konto Praktyczne i karta do niego są płatne (odpowiednio 10 i 7 zł), ale w ramach oferty specjalnej bank przez rok bez żadnych warunków zwalnia z opłaty ROR (normalnie trzeba go zasilać kwotą min. 1 tys. zł miesięcznie). Danina za plastik nie jest pobierana w razie wydania nim w sposób bezgotówkowy min. 300 zł miesięcznie. Warto dodać, że karta ta umożliwia darmowe pobieranie gotówki ze wszystkich maszyn na całym świecie.

Udostępniona dziś (2 listopada) oferta specjalna BGŻ BNP Paribas „iKontoaktywator” przeznaczona jest dla nowych kontrahentów. Chodzi o osoby, które pół roku przed przystąpieniem do niej nie były posiadaczem ani współposiadaczem konta osobistego w tej instytucji.

Klient zainteresowany skorzystaniem z promocji nie może złożyć sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych w celach marketingowych ani na przesyłanie informacji handlowej drogą elektroniczną. Nie może też zrezygnować z karty.

 

<<chcę otworzyć Konto Praktyczne w BGŻ BNP Paribas>>

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.