Nowe (gorsze) zasady na koncie oszczędnościowym Orange Finanse

Stawka 3,5 proc. przysługuje teraz tylko nowym klientom, którzy są abonentami pomarańczowego telekomu i używają karty debetowej przypisanej do otwieranego w pakiecie z rachunkiem oszczędnościowym konta osobistego.

[more]

 

Dziś (18 marca) ruszyła nowa promocja w Orange Finanse – „Dobry Start z Orange Finanse” – obejmująca m.in. konto oszczędnościowe. Niestety, jej zasady mocno ograniczają krąg potencjalnych klientów, którym przysługuje podwyższone oprocentowanie. Plusem jest to za wydłużenie okresu gwarancji utrzymania stawki.

Przypomnijmy, że od dłuższego czasu „telebank” stworzony przez mBank i Orange oferował rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem, które należało do najwyższych na rynku, a w ostatnich dwóch miesiącach było nawet najwyższe. Wystarczyło być nowym klientem i dodatkowo otworzyć konto osobiste, by móc ulokować środki (nie więcej niż 10 tys. zł) na 3,5 proc. w skali roku. Stawka ta obowiązywała przez trzy miesiące od zawarcia umowy.

 

Tylko wybranym, ale na dłużej

Konto oszczędnościowe w Orange Finanse 

Teraz doszły nowe wymagania, jakie musi spełnić osoba zainteresowana atrakcyjnymi odsetkami. Nadal obowiązują warunki o nowym kliencie i otwarciu ROR-u oraz limit 10 tys. zł. Ponadto trzeba:

  1. Być abonentem Orange, np. posiadać tam telefon na abonament (można też przenieść numer)
  2. Zamówić kartę debetową do rachunku
  3. Wydawać nią w sposób bezgotówkowy min. 300 zł w miesiącu.

W zamian za to Orange Finanse zobowiązuje się utrzymać stawkę 3,5 proc. przez sześć miesięcy od dnia otwarcia konta oszczędnościowego. Umowę o prowadzenie takiego rachunku można zawrzeć równocześnie z umową o ROR lub w ciągu 60 dni od otwarcia ROR-u. Po upływie sześciu miesięcy stawka spadnie do standardowej wysokości (dziś to 0,5 proc. dla kwot do 50 tys. zł).

Bank będzie co miesiąc weryfikować aktywność klienta. W razie stwierdzenia braku wymaganej aktywności (niewydania kartą co najmniej 300 zł) obniży w danym miesiącu wysokość odsetek do podstawowego poziomu, tj. 0,5 proc. Jeśli w kolejnym okresie kontrolnym kontrahent „się poprawi”, wyższy kupon zostanie przywrócony.

Oferta specjalna obowiązuje do 16 czerwca br. Każdy klient może otworzyć tylko jedno konto z promocyjnym oprocentowaniem.

Tak jak do tej pory z konta można wykonać tylko jeden bezpłatny przelew w miesiącu. Każdy kolejny obciążany jest 5-zł opłatą. 

 

Straszak na łowców okazji

 

Nowe wymagania są więc znacznie bardziej wyśrubowane od dotychczasowych. Taktyka Orange Finanse wpisuje się w rynkowy trend polegający na nagradzaniu nowych klientów, którzy wykażą się lojalnością i zdyscyplinowaniem. To zapewne odstraszy łowców okazji, którzy wyciskają z danej oferty bonusowej, ile się da, po czym przenoszą się gdzie indziej.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.