PKO BP oferuje darmowe konto beneficjentom „Rodziny 500 plus”

Osoby pobierające świadczenie wychowawcze z rządowego programu, które chcą otrzymywać pieniądze przelewem, nie zapłacą za prowadzenie rachunku w największym polskim banku.

[more]

 

Rynkowy gigant, wraz z 17 innymi instytucjami finansowymi, przystąpił do rządowego programu Rodzina 500 plus. Zawarty z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej list intencyjny przewiduje, że klienci tych banków od 1 kwietnia będą mogli składać wnioski o przyznanie świadczenia za pośrednictwem bankowości elektronicznej, czyli z poziomu konta internetowego.

 

Karta debetowa nieobowiązkowa

 

PKO BP idzie dalej – 24 marca zacznie proponować beneficjentom akcji ROR naKonto za Zero dla klientów Rodziny 500 plus preferencyjnych warunkach. Chodzi o Konto za Zero.

Standardowo jego prowadzenie kosztuje miesięcznie 6,9 zł. Jeśli posiadacz zamówi kartę do rachunku, unika opłaty za konto. Wtedy jest obciążany prowizją za plastik (6,9 zł), której może uniknąć po wydaniu nim 300 zł.

Dla klientów korzystających ze wsparcia w ramach Rodziny 500 plus warunki cenowe są łagodniejsze:

  1. Nie zapłacą za prowadzenie rachunku, jeśli będzie nań wpływać świadczenie (będzie to weryfikowane dopiero od października).
  2. Nie będą musieli zamawiać karty do konta. Jeśli już się na nią zdecydują, będzie ich ona kosztować 1,9 zł miesięcznie. Unikną tej daniny, jeśli wydadzą plastikiem co najmniej 200 zł w miesiącu.

Pozostałe parametry są identyczne ze standardową ofertą. Oznacza to, że posiadacze Konta za Zero mogą bez prowizji pobierać gotówkę tylko z bankomatów własnych PKO BP. Wypłata z obcej maszyny na terenie kraju kosztuje 3 proc., min. 5 zł.

 

100 zł za otwarcie

 

Dodatkowo ci, którzy zdecydują się otworzyć Konto za Zero do 30 kwietnia, zyskają z tego tytułu 100 zł (to akurat promocja skierowana do wszystkich klientów, więcej o niej przeczytasz tutaj). Muszą się jednak pospieszyć ze złożeniem wniosku do 31 marca. Ponadto po otwarciu ROR-u muszą wydać min. 10 zł poprzez aplikację IKO.

By wziąć udział w obu akcjach specjalnych (ROR na specjalnych warunkach + 100 zł za jego otwarcie), najlepiej więc wypełnić wniosek między 24 a 31 marca.

Podmiot kierowany przez Zbigniewa Jagiełłę zapowiada, że oprócz specjalnego konta zaproponuje uczestnikom Rodziny 500 plus także długoterminowy produkt oszczędnościowy.

 

18 banków w Rodzinie 500 plus

 

Wniosek przez internet Rodzina 500 plusWspomniany na początku tekstu list intencyjny podpisały: PKO BP, Bank Pekao, mBank, BZ WBK, ING Bank Śląski, Getin Noble, Bank Millennium, Raiffeisen Polbank, Alior Bank, Citi Handlowy, BPH, Credit Agricole, BPS, SGB, Deutsche Bank, BOŚ, Bank Pocztowy, Bank Smart. Oznacza to, że ich klienci chcący złożyć wniosek o wypłatę zasiłku, będą mogli to zrobić bez wychodzenia z domu. Istotne jest to, że po przesłaniu dokumentów, dane zostaną usunięte z systemu bankowego. Pracownicy tych instytucji nie będą ich weryfikować.

Dodajmy, że świadczenie 500 zł na drugie i kolejne dziecko można pobierać w gotówce (w zależności od samorządu udzielaniem wsparcia zajmie się urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub właściwe centrum realizacji świadczeń socjalnych). Nie ma obowiązku zakładania rachunku bankowego z tego powodu.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.