Do 500 zł na dziecko od Deutsche Banku

Klienci, którzy założą tam słabo oprocentowaną 10-letnią lokatę i wykażą się regularnością wpłat, otrzymają raz w roku bonus. W efekcie stopa zwrotu z oferowanego depozytu o 1/5 przewyższy średnią rynkową.

[more]

 

Do grona instytucji finansowych chcących pozyskać klientów przy okazji uruchomienia rządowego świadczenia wychowawczego dołączył Deutsche Bank. Jednak podmiot zarządzany przez Krzysztofa Kalickiego nie ogranicza oferty tylko do beneficjentów programu „Rodzina 500 plus”.

By móc założyć lokatę db Plan 500+Premia, wystarczy udokumentować fakt posiadania przynajmniej jednego dziecka, które nie ma jeszcze 18 lat. Można to zrobić, przedstawiając w placówce banku akt urodzenia potomka, jego dowód osobisty lub paszport.

lokata db Plan+Premia w Deutsche Banku 

 

Warunki lokaty db Plan 500+Premia

 

Sama lokata, która przybiera postać 10-letniego depozytu z możliwością dopłat (min. 100 zł), ma przeciętne parametry. Jej oprocentowanie jest zmienne i zależy od ustanawianego codziennie wskaźnika WIBID O/N. Obecnie wynosi on 1,36 proc. w skali roku. Kapitalizacja środków odbywa się w cyklu rocznym.

Co się stanie, gdy zamkniemy lokatę przed czasem albo zechcemy wypłacić tylko niewielką sumę z zamiarem dalszego oszczędzania? Bank uzna to za wypowiedzenie umowy i wypłaci nam odsetki za każdy zakończony rok jej trwania.

Znacznie atrakcyjniejszą zachętą do skorzystania z oferty jest coroczna premia wypłacana przez bank. Należy się ona każdemu, kto w danym roku zasili lokatę kwotą min. 1,2 tys. zł. Można to zrobić w ratach albo jednorazowo.

Bonus ma wartość jednej średniej miesięcznej wpłaty, czyli wynosi min. 100 zł, ale jego maksymalna wartość nie przekracza 500 zł. Jeśli w danym roku wpłacimy np. 3,6 tys. zł, to bank do 20. dnia kolejnego roku, przyzna nam 300 zł dodatku.

Premię można otrzymać 10 razy w trakcie trwania depozytu. Oznacza to, że łącznie może ona sięgnąć 5 tys. zł (nawet gdy będziemy wpłacać więcej niż 6 tys. zł rocznie), a minimalnie – 1 tys. zł w ciągu 10 lat.

W przeciwieństwie do odsetek nagroda nie zasila lokaty, tylko wypłacana jest na otwierany wraz z nią rachunek db Konto Oszczędnościowe 500+. Ona również podlega kapitalizacji w cyklu rocznym o wskaźnik odpowiadający WIBID-owi O/N.

Uwaga! Kwotę przyznaną tytułem premii za systematyczność można pobrać najwcześniej po pięciu latach od rozpoczęcia oszczędzania. W przeciwnym razie bank ją nam zabierze.

Na każde dziecko można założyć jeden produkt db Plan 500+Premia, przy czym jednemu klientowi przysługuje prawo uruchomienia pięciu depozytów. Co z większymi rodzinami? Konieczne będzie zaangażowanie drugiego rodzica/opiekuna prawnego.

Warunkiem skorzystania z oferty jest także posiadanie konta osobistego w Deutsche Banku.

 

<<chcę otworzyć konto osobiste z lokatą db Plan 500+Premia>> 

 

Ile można na tym zarobić?

 

Załóżmy, że będziemy wpłacać 500 zł miesięcznie. W ciągu 10 lat odłożymy tak 60 tys. zł. Odsetki od tej kwoty, przy założeniu niezmienności WIBID-u O/N, co jest czysto umowne, wyniosą łącznie 3450 zł netto (po odliczeniu podatku Belki).

Za systematyczność bank przyzna nam 10 bonusów w łącznej wysokości 5 tys. zł. Odsetki od tej sumy wygenerują dodatkowe 315 zł netto.

Razem (odsetki od kapitału+premia+odsetki od premii) daje to ok. 8765 zł zysku przy wkładzie w wysokości 60000 zł, czyli 14,6 proc. Średnioroczna stopa zwrotu wyniesie 1,4 proc. netto. Dużo? Mało? Obecnie lokaty roczne dają zarobić przeciętnie 1,41 proc. brutto, czyli 1,14 netto. Różnica na poziomie podatku Belki.

 

Przy 100-zł wpłatach 10-letnia symulacja wygląda następująco:

  • kapitał: 12000
  • odsetki: 751,4
  • premia: 1000
  • odsetki: 62,5
  • zysk łączny: 1813,9
  • stopa zwrotu: 15,1 proc. (1,4 proc. średniorocznie).

<<chcę otworzyć konto osobiste z lokatą db Plan 500+Premia>>

 


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.