Od wakacji T-Mobile Usługi Bankowe już nie takie cukierkowe

T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe zmienia ofertę ROR-ów. Wycofuje szybkie przelewy za 0 zł, limituje bezpłatne wypłaty z bankomatów oraz wpłaty we wpłatomatach i obniża money-back. Zmiany w różowym telebanku wejdą w życie 1 sierpnia.

Przykręcania śruby klientom banków ciąg dalszy. Coraz bardziej wymagające otoczenie rynkowe, które podobno negatywnie odbija się na wynikach instytucji finansowych, skłania je do wprowadzania niepopularnych zmian w tabelach opłat i prowizji. Po BZ WBK (przeczytaj więcej) przyszła kolej na T-Mobile Usługi Bankowe, czyli markę stworzoną przez Alior Bank i operatora telekomunikacyjnego. Także w tym przypadku nowy cennik zacznie obowiązywać 1 sierpnia br.

Jak można się domyślać, zapowiadane zmiany obniżają atrakcyjność oferty, która do tej pory była dość duża. Telebank tnie koszty i chce nakłonić klientów do obrotu bezgotówkowego (obsługa bankomatów i wpłatomatów kosztuje – zwłaszcza, gdy korzysta się z maszyn cudzej sieci). 

Nowe warianty kont osobistych w T-Mobile Usługach Bankowych

Zanim przejdziemy do wskazania nowych opłat, które w wakacje pojawią się w TMUB, ważna informacja wstępna. Z początkiem sierpnia telebank wprowadzi do oferty dwa warianty rachunków:

Konto w T-Mobile Usługi Bankowe
 1. Konto Freemium, które zastąpi dotychczasowy ROR o nazwie T-Mobile konto
  Nadal będzie ono bezwarunkowo darmowe. Utrzymano też 200-zł próg obrotów bezgotówkowych kartą jako warunek zwalniający z 6-zł daniny za miesięczną obsługę plastiku.
 2. Konto Premium, czyli nowy ROR o wyższych wymaganiach
  Jego prowadzenie będzie kosztować 18,90 zł miesięcznie, chyba że wydamy kartą co najmniej 500 zł. Obsługa samej karty będzie prowadzona bezpłatnie i bez żadnych warunków.
  Poza bezpłatnymi bankomatami i wpłatomatami do rachunku Premium przypisany jest bonus w postaci 24-miesięcznego zwolnienia z abonamentu telefonicznego (nielimitowane połączenia na komórki, stacjonarne oraz SMS-y, MMS-y i 1 GB internetu miesięcznie) lub internetu mobilnego (35 GB miesięcznie) dostarczanego przez T-Mobile. Jednak dotyczy to tylko nowo aktywowanego numeru.
  Obecni klienci zainteresowani nowym rachunkiem muszą złożyć dyspozycję zmiany wariantu konta. Na szczęście taka migracja nic nie kosztuje.

Rozgraniczenie jest konieczne, ponieważ niektóre z nowych opłat będą dotyczyć tylko rachunku Freemium/T-Mobile konta.

T-Mobile Usługi Bankowe kończą z gotówką

Najważniejsze nowości w cenniku T-Mobile Usług Bankowych to:

 1. trzy darmowe wypłaty z bankomatów w miesiącu – jeden limit dla maszyn krajowych i zagranicznych; każda kolejna – 6 zł
  (ograniczenie dotyczy tylko konta Freemium/T-Mobile konta – posiadacze konta Premium nadal będą mogli podejmować gotówkę bez ograniczeń i opłat we wszystkich urządzeniach na całym świecie);
 2. jedna (zamiast trzech) bezprowizyjna wpłata we wpłatomacie w miesiącu – limit liczony dla każdej karty osobno; każda kolejna wpłata – 0,5 proc., min. 1 zł
  (ograniczenie dotyczy konta Freemium/T-Mobile konta, konta walutowego i rachunku oszczędnościowego);
 3. koniec przelewów natychmiastowych za 0 zł – każdy będzie kosztować 6 zł;
 4. zmniejszenie maksymalnego money-backu do 15 zł miesięcznie dla posiadaczy konta Freemium/T-Mobile konta (klientom mającym konto Premium będzie przysługiwać zwrot na poziomie max 25 zł miesięcznie);
 5. jako warunek naliczania premii w miejsce wymogu dotyczącego wpływów wynagrodzenia wprowadzono obowiązek wydawania plastikiem 200 zł/500 zł w miesiącupierwszy pułap dotyczy posiadaczy konta Freemium, drugi – konta Premium.
  Uwaga!
  Klientom korzystającym z niższego abonamentu w T-Mobile (chodzi o promocje „Jump Comfort bez telefonu z kontem bankowym (www)” oraz „Internet Comfort LTE 4G z kontem bankowym”) nie przysługuje prawo do money-backu.

Co sądzisz o nowej taryfie opłat i prowizji T-Mobile Usług Bankowych? Czy skłonią Cię one do zmiany konta? Dokąd się przeniesiesz? Jeśli szukasz bezpłatnych kont osobistych, zajrzyj do artykułu „Masz konto w BZ WBK? Uważaj na nowe opłaty


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.