Bank Millennium wprowadza do oferty konta oszczędnościowe w EUR i USD z najwyższym oprocentowaniem na rynku. Jednak promocyjna stawka będzie obowiązywać tylko przez trzy miesiące od pierwszego zasilenia.
Wygrana w niedawnym referendum na Wyspach zwolenników brexitu sprawiła, że mocno wzrosło zainteresowanie innymi głównymi walutami, w tym dolarem amerykańskim i euro. To doprowadziło do ich umocnienia.
Ta dobra dla Polaków pracujących za granicą wiadomość zbiegła się z promocją Bank Millennium. Wprowadził on do oferty Konto Oszczędnościowe Walutowe z podwyższonym oprocentowaniem.
Konto walutowe w Banku Millennium – tylko z ROR-em
Wpłacając na nie nowe środki, można zarobić 1,2 proc. w skali roku na koncie w dolarach oraz 1 proc. na koncie w euro. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez trzy miesiące (92 dni) od dnia pierwszej wpłaty i dotyczy salda do 50 tys. jednostek. Nadwyżka generuje odsetki na poziomie 0,5 proc. (dolar) i 0,2 proc. (euro), czyli tyle, ile wynoszą standardowe stawki na tych rachunkach. Oferta specjalna trwa od 3 lipca do 1 października br.
Kapitalizacja odbywa się w cyklu miesięcznym. Oszczędności na koncie walutowym podlegają ochronie BFG do standardowej wysokości.
Otwarcie i prowadzenia konta jest darmowe, ale bank wymaga też otwarcia konta osobistego, np. warunkowo bezpłatnego Konta 360° [chcę otworzyć]. W każdym miesiącu klientowi przysługuje jeden darmowy przelew wewnętrzny (lub wypłata gotówkowa). Za każdy kolejny będzie on obciążany opłatą w wysokości 1 dolara/1euro.
Aktualizacja 3/03/2017
Bank przedłużył do 24 czerwca 2017 r. promocję na walutowym koncie oszczędnościowym. Jednak teraz maksymalna stawka dla depozytów w euro wynosi 0,8 proc. dla salda do 30 tys. euro (dla nadwyżki – 0,2 proc.). Warunki dla oszczędności w dolarach nie zmieniły się.
Słaba konkurencja w walutowych kontach oszczędnościowych
Promocyjne oprocentowanie walutowego Konta Oszczędnościowego Banku Millennium to najwyższa stawka na rynku dla depozytów wyrażonych w dewizach. Jednak trzeba przyznać, że konkurencja w tym segmencie jest niewielka.
Po pierwsze, konta oszczędnościowe w walutach oferuje tylko kilka banków. Są to: mBank, BZ WBK, PKO BP, Bank Smart, Credit Agricole, BPH, Plus Bank i Bank Millennium. Po drugie, z nielicznymi wyjątkami (np. konto dolarowe w PKO BP, Smart Procent w EUR, USD i GBP w Banku Smart) stawki na takich rachunkach nie przekraczają 0,3 proc. w skali roku. Szczególnie kiepsko wypadają konta oszczędnościowe w euro, które w wielu bankach mają symboliczny kupon.
Maciej Kusznierewicz
Dodaj komentarz