45-dniowa lokata Idea Banku na 3% – bez haczyków

Idea Bank

Przynajmniej dziś i jutro (27-28 lipca) dostępna jest krótkoterminowa lokata Idea Banku „Tylko Teraz”. By ją założyć, nie trzeba spełniać żadnych wymagań, co na rynku zdarza się niezwykle rzadko.

Idea Bank należy do rynkowej czołówki, jeśli chodzi o atrakcyjność depozytów terminowych. Jednak w przeciwieństwie do konkurencji instytucja kierowana przez Jarosław Augustyniaka pozwala zarabiać na lokatach nie tylko nowym, ale też dotychczasowym klientom. Dlatego warto przyjrzeć się jej aktualnej ofercie. 

Lokata Idea Banku dla wszystkich

Pod koniec zeszłego tygodnia Idea Bank zaproponował kwartalną Lokatę Go ze stawką 2,75 proc. w skali roku. W obecnych warunkach rynkowych (niskie stopy procentowe) i przy panujących trendach (premiowanie nowych klientów) to dość dobra propozycja. Produkt nadal jest dostępny.

Jednak dziś pojawiła się jeszcze lepsza oferta. Chodzi o lokatę Tylko Teraz ze stawką 3 proc. w skali roku na 45 dni. W regulaminie bank zobowiązał się, że produkt będzie dostępny przynajmniej do końca jutrzejszego czwartku – 28 lipca.

lokata Idea Banku

Oba depozyty nie wymagają spełniania żadnych warunków, np. otwierania konta czy wpłacania nowych środków. By z nich skorzystać, wystarczy udać się do oddziału albo zalogować do bankowości elektronicznej.

Nie ma ograniczeń w liczbie ani kwocie lokaty, ale jeden depozyt może opiewać na maksymalnie 1 mln zł. Od momentu złożenia wniosku mamy pięć dni na jego opłacenie. Warto zauważyć, że średnia rynkowa dla lokat dwu-trzymiesięcznych to dziś 1,32-1,38 proc.

lokaty bankowe

Przypominamy, że standardowo lokaty w Idea Banku mają status „odnawialne” – na warunkach lokat zwykłych (0,1 proc.). Jak to zmienić? Należy skontaktować się infolinią lub odwiedzić placówkę. Można też zerwać już odnowiony depozyt z poziomu bankowości elektronicznej.

Lokaty Idea Banku dla nowych klientów

Osoby, które jeszcze nie korzystały z usług Idea Banku (ograniczenie dotyczy także Lion’s Banku), mogą zarobić jeszcze więcej. Nowym klientom przysługuje bowiem prawo do założenia Lokaty Happy. To depozyt dostępny w kilku wariantach:

 • jeden miesiąc ze stawką 4 proc. i limitem 10 tys. zł,
 • dwa miesiące ze stawką 4 proc. i limitem 10 tys. zł,
 • trzy miesiące ze stawką 3,5 proc. i limitem 10 tys. zł],
 • trzy miesiące ze stawką 3,25 proc. dla kwot 10-100 tys. zł.

Darmowe konto osobiste w Idea Banku

Niedawno Idea Bank zniósł też opłaty za konto osobiste. Nowi klienci, którzy założą ROR o nazwie Konto Idealne, nie zapłacą za:

brak opłat za konto osobiste
 • prowadzenie rachunku,
 • obsługę karty debetowej,
 • przelewy internetowe,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju,
 • zlecenia stałe,
 • polecenia zapłaty,
 • dwa przelewy natychmiastowe w miesiącu.

Zwolnienie ma charakter bezwarunkowy. Obecnie identyczne parametry proponuje jedynie Bank Smart i prędko to się nie zmieni, ponieważ rosnące obciążenia skłaniają branżę do podnoszenia opłat i wycofywania bezpłatnych rachunków.

Dotychczasowych kontrahentów nowe warunki tabeli opłat i prowizji obejmą 1 września br. Więcej informacji znaleźć można w artykule: „Konto za 0 zł z kartą i bankomatami teraz także w Idea Banku!„. 


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.