Konto za 0 zł z kartą i bankomatami teraz także w Idea Banku!

Instytucja kierowana przez Jarosława Augustyniaka dołączyła do elitarnego grona banków, które nie pobierają opłat za prowadzenie rachunku, obsługę plastiku, przelewy i wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju – bez konieczności spełniania żadnego warunku.

[more]

 

W ostatnim czasie luksus w postaci bezwarunkowo darmowych podstawowych usług bankowych mieli tylko klienci Banku Smart, którzy z początkiem lipca zyskali też dostęp do placówek stacjonarnych BIZ Banku. Natomiast osoby korzystające z usług VW Banku musiały się pilnować, gdy pobierały pieniądze z bankomatów, bo prowizją nie były obciążane tylko operacje opiewające na min. 400 zł.

28 czerwca br. grono instytucji oferujących bezpłatne konto osobiste, kartę debetową, e-przelewy i wszystkie bankomaty na terenie Polski bez konieczności spełniania żadnego warunku powiększyło się o Idea Bank.

Bezwarunkowo darmowe konto osobiste z kartą w Idea Banku 

Starzy klienci muszą poczekać

 

Na razie zmiana dotyczy tylko nowych klientów indywidualnych, którzy otwierają ROR o nazwie Konto Idealne. Pozostali kontrahenci muszą czekać do 1 września br., gdyż wtedy w życie wejdą nowy regulamin oraz tabela opłat i prowizji.

Warto dodać, że osoby posiadające Konto Idealne nie zapłacą też za ustanowienie i realizację zleceń stałych, poleceń zapłaty oraz wpłaty i wypłaty w oddziałach, których instytucja zarządzana przez Jarosława Augustyniaka ma 61. Do tego dwa razy w miesiącu mogą bezpłatnie nadać przelew ekspresowy w systemie Express Elixir.

Mocną stroną banku jest też atrakcyjna oferta depozytowa. Przykładowo nowi klienci mogą założyć Lokatę Happy ze stawką 4 proc. do 10 tys. zł [chcę założyć] albo Lokatę Happy Plus na 3,5 proc. do 100 tys. zł. Osoby mające już ROR mogą otworzyć konto oszczędnościowe Zośka Pro ze stawką 3 proc. i brakiem limitu salda [chcę otworzyć].

Idea Bank miał już kiedyś konto za 0 zł, ale wycofał je na początku 2013 r. Wówczas wprowadził warunkowe opłaty, które były znoszone po zasileniu rachunku min. 1 tys. zł i wydaniu plastikiem 300 zł (później ten ostatni próg wzrósł do 400 zł). Osoby chcące pobierać gotówkę z dowolnej maszyny musiały kupować specjalny abonament.

 

<<chcę otworzyć darmowe Konto Idealne w Idea Banku>>

 

Wbrew rynkowi

 

Od dłuższego czasu kolejne podmioty wycofują z oferty bezpłatne konta osobiste albo zaostrzają wymagania pozwalające uniknąć opłat za podstawowe usługi bankowe. Ma to związek z rosnącymi obciążeniami branży, m.in. wyższą składką na BFG, obniżeniem interchange fee, wprowadzeniem podatku od aktywów, utworzeniem Funduszu Wspierania Kredytobiorców frankowych, ustanowieniem obowiązku wyższego wkładu własnego dla kredytobiorców hipotecznych, zaostrzeniem dyrektywy CRD IV, czy tzw. sześciopakiem. Wszystko to negatywnie odbija się na rentowności biznesu bankowego w Polsce. Skąd więc ten ruch wbrew rynkowemu trendowi?

Po prostu chcemy być konkurencyjni. Jeśli chodzi o konta indywidualne, klienci wymagają, by mieć wszystko za zero. Przyzwyczaili się do takiego stanu rzeczy i mocno kręcą nosem, kiedy banki, w których mieli darmowe konta od lat, nagle znacząco podnoszą opłaty. Jest to dla nich motywacja, żeby wziąć pod uwagę naszą ofertętłumaczy Klaudia Klimkowska z Idea Banku.

 

 <<chcę otworzyć darmowe Konto Idealne w Idea Banku>>


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.