Prześwietlamy konto oszczędnościowe w Getin Banku na 2,8 proc.

Potrzebujący kapitałów podmiot z grupy Leszka Czarneckiego kusi atrakcyjnym dziś oprocentowaniem. Niestety, swoją nową promocję kieruje on do nowych klientów, którzy otworzą również ROR.

[more]

 

W pierwszy weekend sierpnia Getin Bank wystartował z nową ofertą specjalną pod nazwą „Na dobry początek”. Polega ona na podwyższeniu oprocentowania na koncie oszczędnościowym do 2,8 proc. w skali roku. Standardowo instytucja należąca do Leszka Czarneckiego płaci 1-1,4 proc. w zależności od salda (chyba że zagwarantowaliśmy sobie prawo do 4 proc. do końca roku we wcześniejszej promocji).

Konto oszczędnościowe Getin Banku 

Ograniczenia i warunki

 

Niestety, promocja skierowana jest do nowych klientów. W rozumieniu regulaminu chodzi o osoby, które nie posiadały w Getin Banku żadnego produktu od 1 września 2014 r.

Oprocentowanie 2,8 proc. obowiązuje przez cztery miesiące (122 dni) od otwarcia/aktywacji rachunku i dotyczy salda do 100 tys. zł. Oczywiście, środki są chronione przez BFG. Z promocji można skorzystać do końca października br.

By jednak cieszyć się odsetkami w takiej wysokości, trzeba:

  1. Otworzyć konto osobiste
  2. Wyrazić zgody marketingowe.

 

 <<chcę otworzyć konto oszczędnościowe w Getin Banku na 2,8%>> 

Czy to się opłaca?

 

W dzisiejszych realiach kupon w wysokości 2,8 proc. to bardzo przyzwoita stawka, która daje Getin Bankowi miejsce w czołowej piątce rankingu kont oszczędnościowych. Lecz pamiętajmy, że flagowe konto osobiste Getin Banku (Getin Up) nie jest do końca darmowe.

Co prawda jego prowadzenie oraz przelewy internetowe nic nie kosztują, ale za obsługę karty podmiot kontrolowany przez Leszka Czarneckiego pobiera 6,99 zł. Żeby uniknąć tej opłaty, trzeba wydawać plastikiem albo przez aplikację iKasa min. 300 zł w miesiącu. Wymóg ten nie dotyczy kart zapisanych w telefonie (technologia NFC oraz HCE), naklejek i klientów poniżej 28. roku życia.

W standardzie klient Getin Banku może za darmo wypłacać środki z bankomatów sieci Euronet i Planet Cash. Transakcje w innych maszynach są obciążone 3,5-proc. prowizją (min. 5 zł).

Osoby, które udzielą zgód marketingowych, będą co miesiąc wydawać kartą min. 300 zł i zasilać ROR min. 1 tys. zł przelewem z rachunku w innym banku, mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich urządzeń w Polsce.

 

 <<chcę otworzyć konto oszczędnościowe w Getin Banku na 2,8%>>

Wersja bez ROR-u

 

W wariancie bez ROR-u kupon wynosi 2,5 proc. Wybór tej opcji nie jest nieodwracalny i nie przekreśla szans na wyższy zarobek.

Jeśli ktoś zdecyduje się na konto oszczędnościowe bez konta osobistego, ale później stwierdzi, że chce również to drugie, może je otworzyć w każdej chwili (bankowość elektroniczna). Wówczas instytucja kierowana przez Krzysztofa Rosińskiego podniesienie oprocentowanie z 2,5 do 2,8 proc. w ciągu pięciu dni roboczych od tego faktu.

Klientowi przysługuje prawo do jednego promocyjnego rachunku.

Posiadacz konta oszczędnościowego Getin Banku może w każdym miesiącu bez prowizji dwukrotnie wypłacić/przelać pieniądze. Za każdy następny przelew wychodzący zapłaci on 9 zł.

 

 <<chcę otworzyć konto oszczędnościowe w Getin Banku na 2,8%>> 

Getin potrzebuje kapitału

 

Ruch Getin Banku może dziwić. Konkurencja raczej obniża oprocentowanie depozytów. Dlaczego podmiot ze stajni Leszka Czarneckiego zdecydował się na promocję właśnie teraz?

Getin Bank ma pewne problemy kapitałowe, co jest pokłosiem m.in. dużego portfela kredytów frankowych. Obecnie bank przechodzi program naprawczy (dzięki czemu unika płacenia podatku od aktywów). By poprawić współczynniki kapitałowe (Tier1 i TCR), musi pozyskać pieniądze klientów.

 


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.