Konto osobiste Orange Finanse będzie w pełni darmowe

orange_finanse_logo

Od listopada posiadacze ROR-u w Orange Finanse nie będą musieli spełniać warunku aktywności kartą, by nie płacić za wypłaty z bankomatów w Polsce. Ze wszystkich podstawowych usług będą mogli więc korzystać za 0 zł. Na rynku są tylko dwa takie rachunki.

W życie wchodzi właśnie nowa taryfa opłat i prowizji Orange Finanse, czyli wspólnego przedsięwzięcia mBanku i pomarańczowego telekomu. Najważniejszą zmianą, która obejmie także dotychczasowych klientów, jest zniesienie warunkowej opłaty za korzystanie ze wszystkich bankomatów krajowych. Ale uwaga! Zacznie ona obowiązywać dopiero 10 listopada.

Konto osobiste Orange Finanse bez opłat

Do tej pory dorośli posiadacze konta osobistego Orange Finanse nie płacili za prowadzenie rachunku, przelewy ani obsługę karty debetowej, której zresztą nie musieli zamawiać. Nie musieli przy tym spełniać żadnych warunków.

Konto osobiste w Orange Finanse

Natomiast za pobieranie gotówki z bankomatów krajowych klienci byli obciążani 5-zł prowizją – o ile skorzystali z tej możliwości. W przypadku niewykonania żadnej wypłaty opłata nie była naliczana. Tym, którzy podjęli gotówkę, telebank zwracał opłatę, jeśli w danym miesiącu wykonali pięć operacji bezgotówkowych kartą.

10 listopada br. ten wymóg zostanie zniesiony. Oznacza to, że wszystkie podstawowe usługi w ramach ROR-u (otwarcie i prowadzenie, przelewy internetowe, wydanie i obsługa karty, bankomaty, ale też ustanowienie i realizacja zleceń stałych i poleceń zapłaty) staną się bezwarunkowo darmowe. Pobieranie gotówki z maszyn zagranicznych nadal będzie kosztować 10 zł (+2 lub 3 proc. za przewalutowanie).

Kto jeszcze oferuje ROR za 0 zł?

Tym samym Orange Finanse dołączy do Banku Smart [Smart Konto] i Idea Banku [Konto Idealne ], które również oferują konto osobiste za 0 zł bez żadnych haczyków.

W tym gronie można byłoby umieścić rachunek e-direct VW Banku, ale w jego przypadku wypłaty z bankomatów są darmowe, jeśli opiewają na min. 400 zł. Za podejmowanie mniejszych klient płaci każdorazowo 1,5 zł. Poza tym podstawowe usługi są bezpłatne.

Bonusy dla aktywnych klientów Orange

Warto dodać, że klienci abonamentowi Orange, które otworzą ROR w Orange Finanse, mogą – ale już po spełnieniu pewnych wymagań – liczyć na bonusy. Chodzi m.in. o:

  • zniżkę na abonament przez dwa lata,
  • konto oszczędnościowe ze stawką 3,5 proc. przez pół roku (ale tylko do kwoty 10 tys. zł).

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.