Pożyczki pod zastaw w praktyce

chwilówka za darmo i pozyczka online w 15 minut

Osoba potrzebująca gotówki ma w czym wybierać. Oprócz banków na rynku funkcjonują także firmy pozabankowe, które poza tradycyjnymi oferują także pożyczki pod zastaw. Co to za produkty i jak działają?

Materiał partnera

Tak naprawdę produkt finansowy, jakim jest pożyczka pod zastaw, obejmuje kilka różnych rozwiązań. Takich pożyczek udzielają bowiem nie tylko firmy pożyczkowe, ale też banki i lombardy.

Pożyczki pod zastaw w banku

Pożyczka pod zastaw udzielona przez bank ma formę np. kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej, w przypadku których nieruchomość kredytobiorcy staje się zabezpieczeniem roszczeń kredytodawcy. W razie niespłacania zobowiązania przez klienta wierzyciel może przejąć prawo własności do zastawionego lokalu czy budynku.

Umowę o kredyt hipoteczny w VeloBanku podpisuje się w oddziale własnym

Najważniejsze warunki, jakie trzeba spełnić, żeby bank udzielił nam pożyczki pod zastaw to:

  1. Odpowiednią zdolność kredytowa
  2. Prawo własności nieruchomości, która w ocenie banku musi przedstawiać określoną wartość.

Istnieje też możliwość zastawienia nieruchomości, którą się dopiero kupuje. Tak właśnie robią osoby zaciągające kredyt mieszkaniowy.

Pozabankowa pożyczka pod zastaw

Firmy z sektora pozabankowego tak jak banki udzielają pożyczek pod zastaw nieruchomości. Jednak w przeciwieństwie do instytucji z sektora regulowanego podmioty pożyczkowe jako przedmiot zabezpieczenia honorują również ruchomości, np. samochód, motocykl.

Maksymalna kwota pożyczki pozabankowej

Druga istotna różnica dotyczy formalności. W przypadku pożyczek pozabankowych wymagania są mniejsze. O taką pożyczkę mogą ubiegać się także te osoby, które otrzymały odmowę w banku. Minusem takiego rozwiązania są jednak wyższe koszty.

Pożyczka w lombardzie

Do kategorii pożyczek pod zastaw zalicza się również pożyczki lombardowe. W tym przypadku pieniądze otrzymuje się po przekazaniu w zastaw jakiegoś wartościowego mienia. Może to być np. biżuteria, zegarek, sprzęt AGD, smartfon, tablet.

pożyczka w lombardzie

Przedmioty te pozostają w lombardzie do dnia wymagalności pożyczki, czyli terminu spłaty długu. Ich właściciel może je odebrać po uregulowaniu zobowiązania. W przeciwnym razie stają się własnością komisu.

Jeżeli szukasz pożyczki na mniejsze sumy, nie musisz oddawać w zastaw posiadanego przez siebie mienia. Poprzez stronę GetBucks.com możesz wnioskować o pożyczkę online i otrzymać ją na dogodnych warunkach w ciągu jednego dnia.

Sprawdź nowe wymogi dla lombardów, które zaczną obowiązywać 7 stycznia 2024.


GetBucks

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.