
Zdalna rejestracja karty SIM możliwa jest w systemie transakcyjnym Banku Millennium oraz Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. W ograniczonym zakresie taką opcję ma też e-bankowość ING Banku Śląskiego.
[Aktualizacja tekstu 2020 r.].
Po opcji składania wniosków w programie „Rodzina 500 plus” i logowania się do e-konta w ZUS-ie z poziomu bankowości elektronicznej przyszedł czas na kolejną odsłonę współpracy banków z administracją państwową. Od 10 listopada 2016 osoby mające konto osobiste w Banku Millennium mogą za jego pośrednictwem bezpłatnie zarejestrować kartę SIM.
Rejestracja karty SIM przez bankowość internetową Banku Millennium
Klienci Banku Millennium mogą rejestrować karty opatrzone logo: Plus, Orange, Play, T-Mobile, Heyah, nju mobile, Virgin Mobile, Lycamobile i Mobile Vikngs. W tym celu muszą:

- Zalogować się na swoje konto w bankowości internetowej
- W zakładce Mille Urząd „Zarejestruj numer na kartę”
- Podać numer telefonu i numer seryjny karty (dane osobowe uzupełniają się automatycznie; na podstawie wpisanego numeru telefonu system sam wybiera operatora, którego można zaznaczyć też ręcznie)
- Potwierdzić zgodę na przekazanie danych telekomowi
- Zatwierdzić operację hasłem SMS lub na smartfonie (dla tych, którzy mają włączoną autoryzację mobilną)
– Nasz system pozwala w bezpieczny sposób potwierdzić tożsamość użytkownika, dlatego kartę można zarejestrować całkowicie online, bez konieczności wizyty w salonie operatora sieci komórkowej i z zachowaniem prawa do promocji oferowanych przez telekomy – mówi Ricardo Campos, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Millennium.

Usługa ma jednak pewne ograniczenia. W ten sposób mogą zarejestrować kartę pre-paidową tylko ci klienci Banku Millennium, którzy otworzyli ROR w oddziale. Jeśli zawarli umowę przelewem weryfikacyjnym albo poza oddziałem (uczelnie, sklepy), muszą najpierw potwierdzić swoje dane w placówce.
<<chcę otworzyć konto w Banku Millennium i zarejestrować kartę SIM online>>
Rejestracja karty SIM przez bankowość internetową PBS-u Sanok
Rejestracja karty SIM online możliwa jest także w bankowości internetowej Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku (obecnie Banku Nowym BFG). Jak to wygląda w praktyce? Należy:

- Zalogować się na konto w systemie PBSbank24
- Z menu wybrać „Zarejestruj numer”
- Wprowadzić numer telefonu i numer seryjny karty
- Wskazać operatora
- Zaakceptować oświadczenia
- Autoryzować wniosek
Odbywa się to poprzez podanie hasła SMS lub na smartfonie (autoryzacja mobilna).
W tym przypadku wybór operatorów jest mniejszy. Klienci PBS-u Sanok mogą rejestrować numery na kartę obsługiwane przez Play, Plus, Orange, nju mobile, T-Mobile i Virgin Mobile.
Rejestracja karty SIM w bankowości internetowej ING Banku Śląskiego
Możliwość zarejestrowania numeru na kartę oferuje również ING Bank Śląski. Jednak dotyczy to wyłącznie abonentów sieci Orange.

Proces inicjuje się na stronie firmy Blue Media. Stworzyła ona eID. To narzędzie do identyfikowania osób fizycznych online przy użyciu danych logowania na konto bankowe. Przy czym login i hasło wprowadza się na stronie instytucji finansowej.
- Wejść na stronę zarejestrujnumer-orange.blue.pl/rejestracja
- Podać numer telefonu i numer karty SIM
Po naciśnięciu przycisku „dalej” zostaniemy automatycznie przeniesieni na stronę systemu transakcyjnego ING Banku Śląskiego - Zalogować się do Mojego ING
- Wyrazić zgodę na przekazanie danych osobowych telekomowi
- Potwierdzić tożsamość kodem SMS lub na smartfonie.
Przypomnijmy, że termin obowiązkowej rejestracji dotychczas użytkowanych kart mija 31 stycznia 2017 r. Później niezarejestrowane karty pre-paid zostaną zablokowane – do czasu przekazania przez właścicieli ich danych firmom telekomunikacyjnym.
<<chcę otworzyć konto w ING Banku Śląskim i zarejestrować kartę SIM online>>
Maciej Kusznierewicz
ogólnie rejestracja karty sim w domu jest to mega wygodne, mi się udało zarejestrować kartę za pomocą fotoweryfikacji
Na czym to dokładnie polega? Trzeba sobie selfie zrobić i to wystarczy?