W Idea Banku lokaty na 3% z okazji andrzejek

Idea Bank

Po niezbyt dużym zainteresowaniu depozytami z okazji Black Friday, Idea Bank postanowił podbić stawki, proponując 2,75-3 proc. na krótkookresowych lokatach Tylko Teraz i Bezkonkurencyjnej.

Idea Bank znany jest z wysoko oprocentowanych depozytów terminowych. Jednak w przeciwieństwie do konkurencji dość często oferuje lokaty z wysokim procentem także stałym klientom.

Świetny przykład to Lokata Tylko Teraz na 2,75 proc. w skali roku z dwumiesięcznym i kwartalnym terminem zapadalności oraz miesięczna Lokata Bezkonkurencyjna na 3 proc. Dla porównania średnie oprocentowanie rynkowe dla depozytów w tym przedziale czasowym to 0,98-1,4 proc.

Atrakcyjne lokaty Idea Banku bez gwiazdek

W ubiegłym tygodniu podmiot zarządzany przez Jarosława Augustyniaka proponował Lokatę Blach Friday ze stawką 2,6 proc. Widocznie skusiło się na nią niewiele osób, dlatego bank zaoferował depozyty z większymi odsetkami: Lokatę Tylko Teraz i Lokatę Bezkonkurencyjną.

lokaty Idea_Banku

Obie dostępne są bez dodatkowych produktów i wymagań – zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych kontrahentów. Chętni muszą się spieszyć, gdyż to czasowe promocje. Instytucja kierowana przez Jarosława Augustyniaka gwarantuje, że lokaty będą w sprzedaży do końca wtorku (29 listopada).

Przykład poprzednich ofert specjalnych Idea Banku, np. październikowej Lokaty Halloween, pokazuje, że wysoko oprocentowane depozyty znikają po dwóch-trzech dniach. W tym przypadku będą to okolice środowego poranka (30 listopada).

Na Lokacie Tylko Teraz i Lokacie Bezkonkurencyjnej można ulokować dowolną kwotę. Teoretycznie ograniczenie wynosi 1 mln zł, ale każdy klient może złożyć dowolną liczbę wniosków. Czas na ich opłacenie to dwa dni kalendarzowe. Warto jednak pamiętać o limicie gwarancji BFG, który wynosi równowartość 100 tys. euro (ok. 443 tys. zł).

lokaty

W obu przypadkach są to depozyty odnawialne, ale wg standardowej stawki (0,1 proc.). Można to zmienić, kontaktując się z infolinią, podczas wizyty w oddziale albo po prostu zerwać odnowiony depozyt. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do Lokaty Bezkonkurencyjnej, która zakończy się w okolicach sylwestra.

Dobre lokaty Idea Banku szybko się kończą

Uwaga! Zainteresowanie promocyjnymi lokatami jest tak duże, że Idea Bank ma kłopoty z procedowaniem wniosków. Trzeba czekać przynajmniej kilkadziesiąt minut na wysyłane na skrzynkę mailową potwierdzenie ich złożenia (w wiadomości znajduje się numer rachunku do wpłat).

To była naprawdę szybka akcja. Najpierw we wtorek po południu z oferty została wycofana Lokata Bezkonkurencyjna, a wieczorem to samo stało się Lokatą Tylko Teraz. Trzeba czekać na kolejne okazje.
Na pewno takie pojawią się pod koniec grudnia i stycznia. Wtedy w Idea Banku zapada wiele depozytów założonych w okolicach Halloween i andrzejek.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.