Banki z najlepszymi kontami oszczędnościowymi w grudniu 2016 r.

Najlepsze konto IKE ma wysokie oprocentowanie

W sześciu instytucjach oprocentowanie kont oszczędnościowych zdecydowanie przewyższa średnią rynkową. Problem w tym, że wszędzie wysokie stawki obwarowane są mniejszymi bądź większymi wymaganiami.

Teoretycznie osoby szukające wysokich stawek na kontach oszczędnościowych mają w czym wybierać. W praktyce muszą liczyć się mniejszymi lub większymi ograniczeniami oraz warunkami, za których spełnienie bank nagradza wyższym oprocentowaniem.

Grudniowe TOP6 kont oszczędnościowych

Tak jest z ofertami zajmującymi pierwsze trzy miejsca w rankingu kont oszczędnościowych bloga Obiektywnie o Finansach. W Banku Pocztowym (4 proc. w skali roku) i BOS-iu (3 proc.) na wyższe odsetki mogą liczyć tylko beneficjenci programu „Rodzina 500 plus”. W przypadku Orange Finanse (3,5 proc.) trzeba być klientem abonamentowym pomarańczowego telekomu albo mieć w nim telefon na kartę i wydać kartą debetową odpowiednią kwotę.

Nieco mniejsze wymagania stawiają podmioty znajdujące się na kolejnychRanking kont oszczędnościowych grudzień 2016 r. miejscach w naszym zestawieniu najlepszych rachunków oszczędnościowych: Eurobank (3 proc., nowy klient), Idea Bank (2,8 proc., wpływy i operacje kartą) oraz Bank Millennium (2,7 proc., nowe środki).

Zwróćmy też uwagę, że każda z instytucji oferujących w miarę atrakcyjny procent na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia ROR-u. Z tym ostatnim, celem uniknięcia opłaty za prowadzenie, może wiązać się konieczność spełnienia dodatkowych warunków. Mimo to gra może być warta świeczki, ponieważ średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych to teraz 1,48 proc.

Nie obeszło się bez obniżek stawek. Po zredukowaniu maksymalnego oprocentowania przez Lion’s Bank pozostało już tylko jedno miejsce, w którym bezpiecznie można ulokować dużą kwotę na przyzwoity procent. Chodzi o Bank Millennium, który ustanowił limit salda objętego wyższymi odsetkami na 100 tys. zł.

Jest też dobra informacja: czasowa promocja oprocentowania na rachunku Extra Zysk (3 proc. dla nowych klientów, do 30 tys. zł) została przekształcona w stałą propozycję podmiotu kontrolowanego przez Societe Generale, ale bez gwarancji utrzymania stawki.

Ranking kont oszczędnościowych – grudzień 2016 r.

lp.

bank (rachunek)

proc.

max saldo [zł]

bezpłatne przelewy w miesiącu

koszt następnego przelewu [zł]

wymagany ROR

gwarancja oproc.

1.

Bank Pocztowy

(Pocztowe Konto 500+) nowe środki, dla beneficjentów „Rodziny 500 plus”

4%

5.000

bez limitu

tak

do 31 XII

2.

Orange Finanse*

(Konto Oszczędnościowe)

dla nowych klientów będących abonentami usługi mobilnej Orange lub klientami usług na kartę

3,5%

10.000

1

5

6 miesięcy

(można otwierać do 2 II)

3.

BOŚ**

(EKOprofit)

dla beneficjentów „Rodziny 500 plus”

3%

50.000

1

5

brak

4.

Eurobank

(Ekstra Zysk)

dla nowych klientów

3%

30.000

1-3

7

brak

5.

Idea Bank***

(Konto Zyskowne)

[chcę otworzyć]

2,8%

10.000

1

5

brak

6.

Bank Millennium****

(Konto Oszczędnościowe)

nowe środki

[chcę otworzyć]

2,7%

100.000

1

7,5

3 miesiące

(można otwierać do 7 I)

Źródło: blog Obiektywne Finanse. Stan na 1.12.2016 r.
 
1 – po spełnieniu warunku w postaci wydatków kartą na min. 300 zł miesięcznie
2 – dla beneficjentów programu „Rodzina 500 plus”, wymagania: ROR, aktywna karta debetowa, comiesięczne zlecenie stałe na rachunek oszczędnościowy na kwotę min. 500 zł, oprocentowanie nominalne wynosi 1,75 proc., a co kwartał – w razie niewypłacenia środków – dopisywana jest premia w wysokości 1,25 proc., pozostali – 2,75% (1,75+1)
3 – po spełnieniu warunków: wpływy 1 tys. zł/mc, wydatki kartą 100 zł/mc, w przeciwnym razie – 1,5%
4 – tylko dla posiadaczy ROR-u o nazwie „Konto 360°”; pozostali – 2,3%


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.