Bank Millennium wprowadza nowe konto oszczędnościowe

Konto Oszczędnościowe Profit banku Millennium

Teraz konto oszczędnościowe Banku Millennium nazywa się Profit i oferuje 2,5 proc. w skali roku. Stawka dotyczy nowych środków i obejmuje saldo do 100 tys. zł, czyli sporo więcej niż u bezpośredniej konkurencji.

W ofercie organizacji, na czele którego stoi Joao Bras Jorge, pojawiło się Konto Oszczędnościowe Profit. Różni się ono nieco od starego rachunku, ale najważniejszy parametr nie zmienił się – oprocentowanie to 2,5 proc. dla nowych środków z limitem salda 100 tys. zł. Jednak od nadwyżki dopisywane są odsetki w wysokości 1,7 proc., a wcześniej było to 1,9 proc. Promocja trwa do 22 kwietnia.

<<otwieram konto oszczędnościowe w Banku Millennium na 2,5 proc. wraz z ROR-em>>

Konto Oszczędnościowe Banku Millennium tylko z ROR-em

Nadal obowiązuje warunek, że wyższe oprocentowanie przysługuje tylko właścicielom ROR-u w Banku Millennium. Ale już nie musi być to rachunek bieżący w taryfie Konto 360° (prowadzenie, karta debetowa i wszystkie bankomaty na świecie za 0 zł przy wpływach 1 tys. zł i jednej operacji bezgotówkowej plastikiem albo Blikiem w miesiącu).

bank millennium

Tak samo jak dawniej podwyższona stawka obowiązuje przez trzy miesiące (92 dni) od pierwszego zasilenia rachunku. Klientowi przysługuje jeden darmowy przelew w miesiącu, a za każdy kolejny płaci on 7,5 zł.

Środki, które nie spełnią warunku nowości (nie będą nadwyżką względem salda z 28 stycznia br.), są oprocentowane gorzej niż poprzednio. Teraz, w zależności od wielkości zebranej kwoty, Bank Millennium dopisuje do niej 0,6-1,1 proc. odsetek. Natomiast standardowa stawka na starym koncie wynosiła 0,8-1,4 proc.

Uwaga! Z promocji na Koncie Oszczędnościowym Profit nie można skorzystać, jeśli równocześnie uczestniczy się w innej ofercie specjalnej. Oznacza to, że z nowej propozycji na razie wykluczeni są klienci, którzy przystąpili do promocji w ramach starego rachunku oszczędnościowego. Muszą poczekać na jej zakończenie i wtedy przystąpić do oferty nazwanej „Nowe środki na Nowym Koncie Oszczędnościowym”.

Otwierać czy nie otwierać Konto Oszczędnościowe Profit Banku Millennium?

oprocentowanie

Co prawda Bank Millennium wypadł ze ścisłej rynkowej czołówki, jeśli chodzi o wysokość oprocentowania (sprawdź ranking kont oszczędnościowych za luty 2017), to jego propozycja wciąż jest atrakcyjna. Dlaczego? Przynajmniej z dwóch powodów:

  1. Stawka 2,5 proc. to wyższe stany średnie – więcej daje tylko pięć instytucji.
  2. Wysoki limit wpłat. Równie dużo lub więcej na przyzwoity procent można zdeponować tylko w Deutsche Banku oraz Idea Banku. Inne podmioty, które oferują porównywalne lub wyższe oprocentowanie, przyjmują max 50 tys. zł.

<<otwieram konto oszczędnościowe w Banku Millennium na 2,5 proc. wraz z ROR-em>>


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.