Nowa promocja konta oszczędnościowego BGŻ Optima

BGŻ Optima

Klienci BGŻ Optima mogą odetchnąć. Bank zaproponował nową ofertę specjalną na takich samych warunkach jak poprzednio, czyli 2,3 proc. za nowe środki z limitem wpłat 150 tys. zł.

Poprzednia promocja skończyła się 9 lutego. Po kilku dniach trzymania w niepewności BGŻ Optima odkrył karty. Dziś (13 lutego) oprocentowanie konta oszczędnościowego wróciło do poziomu 2,3 proc. w skali roku. Nowa oferta specjalna trwa do 25 kwietnia.

Przyzwoite konto oszczędnościowe w BGŻ Optima

Podwyższona stawka dotyczy jednak tylko nowych środków. Chodzi o nadwyżkę ponad saldo z 31 stycznia, ale nie więcej niż 150 tys. zł. Od większej kwoty, o ile spełnia ona warunek nowości, są dopisywane odsetki w wysokości 1,7 proc. (ten zapis regulaminu obowiązuje do 16 marca). Standardowe oprocentowanie wynosi 1,5 proc.

konto oszczędnościowe BGZ_Optima

Choć konto oszczędnościowe BGŻ Optima od dłuższego czasu nie należy już do rynkowej czołówki pod względem wysokości kuponu, nadal może być atrakcyjnym rozwiązaniem dla zwolenników bezpiecznego pomnażania nadwyżek. Z trzech powodów:

  • wysokiego limitu salda objętego wyższymi odsetkami (porównywalną kwotę na równie nieskomplikowanych i liberalnych zasadach można ulokować jeszcze tylko w Deutsche Banku i Banku Millennium – szczegóły w tekście o atrakcyjnych kontach oszczędnościowych dla posiadaczy dużej gotówki),
  • nielimitowanymi przelewami zewnętrznymi (u konkurencji klient może zwykle raz w miesiącu wypłacić pieniądze bez prowizji),
  • z pozoru mizerna stawka 2,3 proc. jest o 1/3 wyższa od średniej rynkowej (1,44 proc.).

Ponadto nowi klienci mogą, przy okazji otwierania konta oszczędnościowego, założyć Lokatę Bezkarną na 3 proc. w skali roku. To kwartalny depozyt z limitem 20 tys. zł. Oprócz wysokiej stawki jego zaletą jest możliwość zerwania przed terminem bez utraty naliczonych do tego dnia odsetek.

<<chcę otworzyć konto oszczędnościowe w BGŻ Optima wraz lokatą na 3 proc.>>


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.