Niepewne losy Twojej SKOK

Twoja SKOK

Wobec wyrażenia wstępnego zainteresowania przejęciem Twojej SKOK przez jeden z banków na razie nie zapadły rozstrzygające decyzje odnośnie jej przyszłości. Nowy termin to 30 kwietnia.

Do wczoraj (28 marca) Komisja Nadzoru Finansowego czekała na zgłoszenia od banków zainteresowanych udziałem w restrukturyzacji Twojej SKOK z Kędzierzyna-Koźla, czyli – jej przejęciem. Okazało się, że taką wolę wyraził jeden podmiot, ale nadzór odmawia podania szczegółów.

Upadłość Twojej SKOK wciąż możliwa

Póki co nie ma też żadnych rozstrzygnięć co do ostatecznych losów kasy spółdzielczej, którą od maja 2016 r. kieruje zarządca komisaryczny Tomasz Łopianiak. W komunikacie KNF podał, że najpóźniej 30 kwietnia bank, który złożył wstępną deklarację zakupu, ma podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie. Dlaczego tak późno?

Przyszłość Twojej SKOK z Kędzierzyna-Koźla na razie pozostaje nierozstrzygnięta

W ten sposób państwowy regulator dał anonimowemu podmiotowi czas na gruntowne zbadanie finansów Twojej Kasy. Chodzi o to, by mógł on ocenić, czy cała transakcja mu się opłaca.

W przypadku wycofania zgody przez tę instytucję nadzór będzie musiał zawiesić działalność Twojej SKOK i skierować do sądu rejonowego wniosek o ogłoszenie jej upadłości. Wtedy BFG rozpocznie procedurę wypłat środków członkom kędzierzyńskiej spółdzielni finansowej w ramach państwowych gwarancji depozytów. Chodzi o ok. 170 mln zł.

Powstała w 1997 r. Twoja SKOK, która do 2012 r. funkcjonowała pod nazwą Opolska SKOK, należy do pierwszej dziesiątki największych spółdzielni finansowych. Na jej sieć składają się 42 oddziały w 11 województwach. Twoja Kasa skupia ok. 50 tys. członków.

edytowany 12/05

W związku z tym, że wspomniany bank wycofał wstępną deklarację, 12 maja KNF zawiesił działalność Twojej SKOK. Skierował też do sądu wniosek o ogłoszenie jej upadłości.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.